Echt - Atelier Zitron

Bluzeczka powstała podczas wspólnego dziergania wzoru z e-dziewiarki.

Nieskromnie się przyznam, że kolor miał być wybrany przez Mariolcię na jej bluzeczkę, ale byłam szybsza ze złożeniem zamówienia :)

Użyłam drutów 4 mm.

Bluzeczka nosi się cudownie i ją uwielbiam.

mt_gallery:

Do wydziergania bluzki sprowokował mnie kupiony motek bawełny ze złota nitką. Chciałam tylko sprawdzić jak będzie wyglądała w dzianinie. Zanim się obejrzałam miałam kawałek bluzki. Aria lana Grossa miała zamaskować przejście między kolorami.

Następnie dołożyłam resztkę a raczej dużą resztkę, bo 2,5 motka Elastico Lana Grossa.

Dół bluzki to bawełna Echt Zitron w kolorze 06 czyli beżowa. Zużyłam 2 motki.

Echt jest bardzo fajną bawełną- miękka, matowa, mi się nie rozwarstwiała. Grubość w sam raz na letnie udziergi.
Niestety jak widać, kolor beżowy skręca w zieleń. Nie było tego widać w motkach. w dzianinie w pomieszczeniu też tej różnicy nie widać. Kolory lekko się różnią, ale z tym się liczyłam.
Za to na zewnątrz widać to bardziej a zdjęcia jeszcze tę różnicę podkręciły.
Moje dzianiny powstają spontanicznie i w chaosie, bo ciekawość końcowego efektu mnie napędza do robienia, więc liczę się z takimi "niespodziankami".

Mi się podoba.

Całość zrobiona na drutach 4mm. Również ściągacze.

mt_gallery:

Uwielbiam tą bawełnę i przerobiłam już 6 kolorów tej włóczki. Niektóre dzianiny noszę już kilka lat i nie ma śladów użytkowania.

Można prać w pralce.

Na bluzkę w kropki zużyłam 7 motków włóczki Echt Zitron w kolorach 09 i 02, druty 3,5.

mt_gallery:

Jest to już drugi tego typu pulower, który zszedł z moich drucików, a powstał z dwóch różnego rodzaju włóczek - 4 kłębuszki LUSSO z 6,5 kłębuszkami ECHTA. Połączenie tych włóczek dało rewelacyjny efekt.

Dzianinka jest delikatna i lejąca, a kolor, który powstał to cudownie kolarowa perła.

Wydziergany został drutami rozm. 5,5, a doły rękawów i plisa wokół szyi rozm. 4.

mt_gallery:

Przesyłam zdjęcia mojej pracy wykonanej z Echta, kolor 26, w którym się po prostu zakochałam :) Na topik zużyłam około 4 motki włóczki.

Wzór na topik wzięłam z książki Japanese Knitting Stitches i jest dziergany z dwóch stron. Topik jest dość krótki, gdyż mi się widziało noszenie go z wysokimi jeansami.

mt_gallery:

Mam zasadę, która bardzo cieszy obie moje wnuczki: nie może być nudno!!!  Zapewne dlatego dobrze się czuję w świecie e- dziewiarki- przecież tutaj cały czas coś ciekawego się dzieje!

Niedawno Mariolcia ogłosiła akcję „strzałka” (ja wtedy dziergałam swoją pierwszy raz w życiu z taką furią, że opamiętałam się dopiero, gdy miała długość 2,20!) a już trwa akcja wspólnego dziergania bluzeczki z mięciutkiego Echta metodą od góry.

I to mi przypomniało, że w ubiegłym roku kupiłam kilka motków tej bawełny w kolorze nr 10 i dotąd nie wykorzystałam. Nabrałam więc 86 oczek na druty nr 3,5 i powstała bluzeczka na pożegnanie lata. Zużyłam cztery całe motki i 9 gramów piątego. Zrobiłam ją tak jak lubię i potrafię: od dołu, w częściach.

Może kiedyś spróbuję metody dziergania od góry, kto wie? Przecież nie może być nudno, czyli ciągle tak samo.

mt_gallery:

Każda z bluzeczek powstała z 8 motków włóczki Echt Atelie Zitron (kolor 01 i 18 oraz 21 i 22) na drutach nr 3. 

mt_gallery: