Norma - Lang Yarns

Dwa sweterki dziecięce z włóczki Norma od Lang Yarns :)

wzór to Daisy Delight Cardigan z garn studio jest darmowy. Oba sweterki zostały wykonane na drutach 3,37 - natomiast ściągacze na drutach 3,5. 

Na większy fioletowy zużyłam 4,5 motka kol. 046 i pół motka kol. 007, natomiast na mniejszy 4 motki niebieskiego kol. 007 i pół motka fioletu kol. 046.  

mt_gallery:

Bluzeczka z Normy od firmy Lang Yarns ,robiona od dołu i zszywana, a drutach 4 mm, ściągacze na 3,75.Po zrobieniu wszystkich części do pachy, zrobiłam małe podkroje pach i po zamknięciu oczek w okrąg, wykonałam kilka rzędów skróconych zanim zaczęłam wzór. Dzięki temu mam podniesiony tył bluzki, dekolt z przodu nie podchodzi za wysoko, no i tym samym wzór wygląda identycznie z przodu i z tyłu.

Zużyłam 6 motków jasnej oliwkowej nr 92 i prawie cały motek kolorowej nr 01.

Po zmoczeniu wpadłam w panikę, bo kolorowy motek zafarbował, ale po wprowadzeniu poprawek (początkowo nie było ściągaczy tylko dżersej lewy na wysokość 4 cm, ale nie byłam zadowolona z efektu, bo źle się to układało na tej włóczce tzn. zwijało się pod spód) wyprałam i to co było zafarbowane ładnie się sprało. Teraz jest o.k.

Wzór to znane plastry miodu, u mnie wyglądają bardziej jak cegiełki. Ale i tak jestem zadowolona, bo Normę uwielbiam.

mt_gallery:

Mój drugi projekt robiony od góry (nie lubię zszywać).

Norma 4,5 motka, druty Addi nr 4 , rozmiar 42.

Świetne włókno na letnie projekty - polecam.

mt_gallery:

Bluzka z włóczki NORMA color nr 0005, 5 motków i NORMA color 0004, 1 motek. druty nr 4,5.
Zrobiona wg pomysłu P. Marioli czeka na zszycie ;-)

mt_gallery:

Chusta powstała z włóczki Norma i Norma Color na drutach 5,0, od rogu z brzegami I-cord.
To moja pierwsza praca z włóczki Norma, ale myślę, że nie ostatnia :) bardzo przyjemnie się ją przerabiało - mam nadzieję do niej jeszcze wrócić.

Wg mnie, jeśli ktoś się zastanawia, czy warto to myślę, że będzie zadowolony z efektów :) nic tylko wrzucać na druciki :)

mt_gallery:

Sweterek z normy i alpaki boski włosek

Na sweterek w rozm S zużyłam 4 motki Normy w kolorze fuksjowym oraz 1 i 1/3 cewki alpaki boski włosek w kolorze czarnym.

Bawełna Norma ma tendencje do rozciągania się na długość po wypraniu jednak alpaka trzyma ją w ryzach i sweterek nie zmienił rozmiaru nawet po wypraniu.

Połączenie obu włóczek okazało się bardzo udane i jestem ogromnie zadowolona z tego mezaliansu.

mt_gallery:

To jest moja druga praca z Normy.

Kolor 010, druty nr 4, zużyłam 5 motków

Sposób wydziergania to inspiracja Pani Marioli- pagon.

Topik noszony, prany -zachowuje kształt. Dla mnie Norma to idealna włóczka na lato.

Dziękuję Pani Marioli za inspirację.

mt_gallery:

Sweterek z Norma 063, 6,5 motka, rozmiar L, druty 4,5,reglan Ale chusta to cała historia. Często wyjeżdżam do Niemiec do pracy, czasem na 2-3 miesięcy, w związku z tym mała walizka to włóczki i inne potrzebne akcesoria do dziergania. To i pech, wydziergałam całą włóczkę. Ale. Niespodziewanie dostałam czarną, 10 motków, 100%wełenka. Co tu z niej zrobić /a innej nie ma pod ręką /No i ciach pomysł przyszedł, bo 1 młotek Normy został. Czarno czerwony duży dodatek do sweterka. I jak to Mariolcia mówiła, że na frędzle zawsze szkodowała włóczki tak i w moim przypadku też tak zawsze było. A tym razem z braku innych do dziergania i z racji, iż darowane postanowiłam nie żałować no i są frędzle przy chuście, nawet powiem, że mogły by być o 2 cm dłuższe.

mt_gallery:

Włóczka: Norma nr 30 w ilości 4 moteczki oraz Norma Color nr 02 w ilości pół moteczka
Druty : 5.0 i 4.5

Top powstał oczywiście jako test. Zrobiłam wersję z krótkim rękawem, bo nie lubię ich dziergać, ale we wzorze jest też opis na sweterek z długim.
Link do projektu.

Norma jest dla mnie włóczką doskonałą. Delikatna, mięsista, świetnie sunie po drutach, fajnie się układa w gotowej dzianinie, jest bardzo miła dla skóry. Według mojej opinii nadaje się również dla dzieci.
Polecam serdecznie.

mt_gallery:

Wykonana bluzka z 4 motków jednego koloru i 1 motek kolorowy Normy firmy Lang Yarns, na drutach 4mm pomysł własny, jest troszkę problem z przeciąganymi nitkami szczególnie na plecach, bo zaczepiają się za stanik, czy któraś z Pań ma na to sposób?

mt_gallery:

Czy wakacje to dobry moment na dzierganie? Spakowałam Normę w przepięknym kolorze miętowym... ale do końca nie wierzyłam, że zrobię kocyk dla wnuczusia w czasie urlopu.

Przepiękna sceneria do zdjęć i bliski termin porodu bardzo przyspieszył pracę i udało się...

mt_gallery:

Moja pierwsza sukienka. Robiona od dołu, osobno przód i tył.

Dekolt i rękawy wykończone szydełkiem ściegiem rakowym.

Włóczka Norma (kolor bakłażan) jest niesamowita, delikatna w dotyku i sama sunie po drutach. Po wypraniu bardzo dobrze układa się.

Zużyłam 10 motków, druty nr 4, rozm .44

Oczywiście inspiracją była sukienka Pani Marioli.

Właśnie dotarła do mnie następna partia Normy i oczywiście jest już na drutach

Będzie druga sukienka.

mt_gallery:

Strona 1 z 2