Motywacją do zrobienia tej bluzki była włóczka Cupcake Lana Gatto, którą wykorzystywałam już w kilku pracach. Ponieważ świetnie się spisuje w użytkowaniu koniecznie chciałam znaleźć jej jakieś przeznaczenie.

Dobrałam do niej włóczkę Pride nr 06. Wykorzystałam niecałe 3 motki Pride i około 1 motka Cupcake. Karczek robiłam na drutach nr 4: jeden rząd Cupcake i jeden Pride. Ta grubość drutów pozwoliła na połączenie tych różniących się strukturą i grubością włóczek, choć mających zbliżony skład. Część bluzki z samego Pride robiłam na drutach 3,5.

Z moich resztek Cupcake'a został mi jeszcze jeden motek więc pewnie ciąg dalszy nastąpi... :)

gallery1 gallery1  

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Renii
11 months ago
Ilo, Migdal - dziękuję Wam bardzo za te miłe słowa! Chyba każda dziewiarka wie ile one dla nas znaczą:)
Serdecznie Was pozdrawiam:)
Like Like
0
migdal
11 months ago
Bardzo ładne to połączenie, karczek pierwsza klasa! I skoro jeszcze masz moteczek, to już czekam na ciąg dalszy... ;)
Like Like
0
Ilo
11 months ago
Ciekawy pomył, fajne połączenie włóczek :-)
Like Like
0
Renii
11 months ago
Agata - dziękuję za Twój miły dla mnie komentarz. Ponieważ dekolt w tej bluzce miał być bardzo mały zaczęłam od 80 oczek. Po plisie dodawałam co 3, później co 4, kolejno co 5, potem znów co 5, w ostatnim dodawaniu tyle żeby mi wyszło 300. Oczka dodawałam 5 razy: po plisie, a potem w szafirowych sekcjach poprzedzających, rozdzielających i kończących Cupcake'a. Na prawych oczkach dodawanie jest mniej widoczne niż na lewych, więc dodawałam na prawych. Nie liczyłam co ile rzędów dodać oczka, wynikało to z kolorowych paneli, a teraz na gotowym wyrobie trudno mi to sprawdzić. Po zrobieniu kilku centymetrów karczek uprałam ponieważ nie byłam pewna czy wygodnie będzie przechodził przez głowę. Może jeszcze napiszę, że kształtowałam go rzędami skróconymi inaczej niż zwykle: stosowałam je odzielnie na przodzie i tyle.
Serdecznie pozdrawiam:)
Like Like like 1
0
Agata.wandzel@wp.pl
11 months ago
Kolejne świetne zestawienie, Reniu. BARDZO ŁADNA ta bluzeczka. Uchyl rabka tajemnicy: co ile oczek i rzędów dodawałaś oczka na karczku??? I od ilu zaczęłaś?
Like Like
0
Renii
11 months ago
Mariolcia - bardzo dziękuję!
Like Like
0
Mariolcia
11 months ago
Super pomysł, piękne wykonanie.
Like Like