Amande - Cheval Blanc

Cardigan zrobiłam z AMANDE kolor beżowy 5 motków a plisy z niespełna 2 motków PARTY kolor złoty na drutkach 3,5.
Bardzo miła bawełenka  i ze złotkiem tworzy zgrany duet .

mt_gallery:

Cheval Blanc AMANDE kolor 151.Całość wykonana na "3" KP . Wzór z Sandry z 2011. Wykonałam coś co może ukryje ewentualne mechacenie. Na lato jak znalazł.
mt_gallery:

Pasiak wykonany z Amande Cheval Blanc . 

Włóczka bardzo miła, robi się z niej dobrze (chociaż trzeba uważać bo się rozwarstwia nitka) oczka wyrównują się, ale mechaci się.
mt_gallery:

Chusta z włóczki AMANDE 150, druty nr 5 ,zużyłam ok. dwóch motków.

mt_gallery:

Topik wykonany z włóczki Amande kolor miętowy. Niestety umiejętności fotograficzne marne , więc kolor nie wyszedł taki jaki jest w rzeczywistości, a szkoda, Bo prezentuje się delikatnie i bardzo przyjemnie dla oka.

Topik to jedyne 22 dkg włoczki, druty nr 3, wzór jak zwykle w moim przypadku wyszukany w sieci, zmodyfikowany pod własne potrzeby. Czas na wykonanie tej bluzeczki – to jedyne 4 wieczory.

mt_gallery:

Wykonany z włóczki Amande Cheval Blanc  kolor 138 (bawełna +kaszmir), zużyłam jedyne 25 dkg na rozmiar 40-42 używając drutów 3. Włoczka po raz pierwszy przeze mnie wykorzystana. Jest miła , delikatna, przyjemna dla ciała. Na wiosenne dzianiny nadaje się super. Kompozycja własna przy wykorzystaniu ażurowego wzoru gdzieś tam wygrzebanego w sieci.

mt_gallery:

Sweterek wykonany z włóczki Amande Cheval Blanc 304, 5 motków, druty 3,0mm.
Wzór Ruby zaczerpnięty z blogu Effci. Niestety nie mogłam uchwycić rzeczywistego koloru włóczki.

mt_gallery:

Spódniczka i bluzeczka wykonana z 15 motków bawełny z kaszmirem  CHEVAL  BLANC  nr 50. Komplecik robiony na drutkach nr 3 i 3,5  Addi  Lace na żyłce  w rozmiarze ......  (a co tam )  48/50. Po zmoczeniu i wyschnięciu spódniczka nie zmieniła rozmiarow, natomiast bluzeczka tak... w  szerokości - 4 cm, wzdłuż 2 cm. Niteczka mięciutka, milutka, robi się z niej super. 

mt_gallery:

Zużyłam 40 dkg druty nr 3 rozmiar 44
Jak widać sweter rozpinany, na dole 4 rzędy śc. francuskiego, a potem jersey prawy z owijanymi oczkami - kojarzy mi się to z fakturą skóry strusia - wygląda bardzo ciekawie. W pasie 20 rz. ściągacza co dało
to, że nie musiałam modelować talii. Przód zapięty na 7 kuleczek na plisie z 10 oczek. Z ostatniego rz. francuskiego nabrane 27 o. na kieszenie.
Powiedziałabym jeszcze o włóczce, że jest bardzo miła w dotyku, miękka i świetna w robocie.Kolor 151 piękna terakota.
Szczerze polecam

mt_gallery: