Sweterek miał być bardzo obszerny, niwelujący mankamenty budowy i dający swobodę ruchów. Córka prosiła o workowaty sweterek. Zrobiłam romiar 40-42.
Zużycie to nieco ponad 3,5 motka na drutach nr 3,5.
Nitka niecko się skręcała więc trzeba było rozkręcać podczas roboty i niestety, wraz z noszeniem rozciąga się. Może jest idealny na druty mniejsze i obcisłe wyroby, nie mam skali porównawczej.
W noszeniu prezentował się najlepiej świeżo po zrobieniu. Nie mogę powiedzieć, żeby rewelacyjnie mi się robiło i że jestem cudownie zachłyśnięta efektem końcowym. Tej włóczce dziękuję, nie.
Motyw sówek rozgryzałam z Raverly.
włóczka Cotton Gold włóczka Cotton Gold włóczka Cotton Gold
włóczka Cotton Gold   

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Agsza
11 years ago
Robię raczej "normalnie" ;-), czyli mieszczę się w przedziale zalecanych drutów. Jeśli duża rozpiętość w numeracji, to raczej w dolnych granicach. Na rav są moje sweterki i czapki z cotton gold.
Like Like
0
Agnieszka Kozera
11 years ago
Agsza, a Ty robisz ścisłe oczka? Zdradź rąbka tajemnicy, bo włóczka fajna, tylko u mnie nie wytrzymywała próby noszenia, mimo luźnego fasonu tunik. Może nie do końca chodzi tylko o grubość drutów, ale przede wszystkim ścisłość robionych na nich oczek?
Like Like
0
Agnieszka Kozera
11 years ago
Śliczniutki sweterek. Co do włóczki - masz rację, moje doświadczenia z nią też nie są najlepsze, dwa razy robiłam tunikę i dwa razy prułam, bo po założeniu strasznie się zniekształcała, w stronę worka, niestety - robiłam na trójkach, zwartym ściegiem, bez ażurów i nie pomogło. W efekcie zrobiłam swetrzysko z dwóch nitek, w połączeniu z akrylem, które też się rozciąga. Ale sweterka gratuluję raz jeszcze :)Piękny wzór i kolor
Like Like
0
AgaB
11 years ago
Nie mam doświadczenia z tą wlóczką, ale sweterek, który wykonalaś wygląda zachęcająco. Bardzo mi się podoba i wzór i kolor.
Like Like
0
Agsza
11 years ago
Sweterek pomysłowy :-)
Odnośnie włóczki to mam zupełnie inne doświadczenia, ja uwielbiam z niej dziergać. Nic się nie skręca. Piorę swoje swetry w pralce i nic im się nie dzieje:-) . Może jednak powinnaś robić na cieńszych drutach, bo moja dzianina na 3,5 jest zwarta.
Like Like