Cotton Light - Drops Garnstudio

Tunikę „Kristin” - wydziergałam według projektu Garnstudio Drops.

Wykonana jest z Cotton Light na drutach nr 4,5/3,5 mm.

Z tej włóczki dzierga się supermiło i bardzo szybko!

Na bluzkę wyszło 13 motków i trochę z 14-ego, w kolorze 21.

mt_gallery:

Włóczka: Cotton light Drops
Druty : 4.0

Miał być sweterek w stylu marynarskim, ale nie znalazłam odpowiednich tematycznie guzików, więc powstał niby żakiecik do dżinsowej sukienki. Zużyłam 7 motków błękitu i nieco ponad 1 motek białego.

Ten sweterek to projekt Hinterm Stein, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia, jak tylko zobaczyłam zajawkę na Instagramie. Musiałam go mieć szybko, więc zapisałam się na test. Autorka przysłała mi nawet wstępny opis jeszcze sporo przed rozpoczęciem testu co jednocześnie mnie zaskoczyło i ucieszyło, a ja zabrałam się za niego natychmiast. Niestety życie miało swój, zupełnie inny plan i potem wyszło tak, że skończyłam go trochę po terminie. Żeby było jeszcze gorzej to lało przez kilka dni i z powodu dużej wilgotności powietrza schło to moje dzieło jakby chciało, a nie mogło aż trzy dni!!! Na szczęście autorka cierpliwie czekała, a ja ogólnie jestem zadowolona z tego co powstało.

Jeśli chodzi o włóczkę to po za długim schnięciem nie mam zastrzeżeń. Po praniu dzianina zachowuje pierwotny kształt co mnie pozytywnie zaskoczyło. Mogę ją szczerze polecić na letnie sweterki.

Podaję link do wzoru, jeśli ktoś jeszcze miałby ochotę wydziergać sobie:-)

mt_gallery:

Czapka na przyjście wiosny wykonana z Cotton Light  Dropsa mieszanki bawełny z poliestrem. Inspiracja z Printerestu.

mt_gallery:

Torebka wykonana podwójną nitką z Cotton Light Drops kolor 13, 6 motków  
Druty 5,00 lub 5,50 mm KP metalowe  
Wymiary torebki 35cm x 24cm wysokości i 6 cm "grubości"
Wzór pochodzi z gazety "Akcesoria na druty, na szydełko" nr 3/2014  
Torebka zapinana na zamek.  
Włóczka trochę "ciężka" w pracy, lubi się rozdwajać, ale warta pracy, torebka jest dość sztywna, nie rozciąga się.
mt_gallery:
Szary sweter wykonany z ok 500 g włoczki Cotton Light. Rozmiar M/L druty nr 4. Sweter wykonany od góry, wzór karczu zaczerpnięty z tego bloga http://odrecznie.blogspot.com/2010/05/ruby-jak-to-sie-robi.html
i zmodyfikowany.
Bardzo fajna włoczka, trzeba trochę uważać w trakcie pracy bo się rozwarstwia , ale ogólnie bardzo polecam.
mt_gallery:

Bluzka z Cotton Light Drops.
Druty -nr4
Zużycie włóczki -35 dag. Zabrakło mi dosłownie kawałeczek na obrobienie dekoltu i stąd ten inny kolor wokół dekoltu.

mt_gallery:

Bluzka wykonana z włoczki Cotton Light kolor turkus, zużyłam 40 dkg na rozmiar 42, Włoczka mało wydajna, średnio gruba ale nosi się super, nie mechaci się, nie zmienia koloru, bardzo miła Kompozycja własna, wkomponowany jedynie element wzoru ażurowego dla złamania surowości modelu. 
mt_gallery:

Pracę z włóczki Cotton Light Drops zużyłam 3 motki ecru ( prawie cały został) i 4 motki jasnego brązu na drutach KP 5. Dodałam kilka motków innej włoczki.

Praca z tą włóczką jest bardzo przyjemna, szybko się robi, tylko jest mały problem bo się rozwarstwia w czasie pracy i trzeba uważać. Po zblokowaniu oczka się ładnie wyrównują i w czasie noszenia nic się ze swetrem nie dzieje.

Polecam włóczkę

mt_gallery: