Cable 5 - Lane Mondial

Ażurowa sukienka z włóczki Cable 5 Lane Mondial, zrobiona drutami Novel gr. 3,5.

Aby ażur nie był zbyt ażurowy :), narzuty przerabiałam jako oczka przekręcone.

mt_gallery:

Komplet na stół który wykonałam na szydełku.

Składa się z jednej większej podkładki pod talerz i 6 mniejszych pod kubek.

Komplet z kordonka Cable 5, szydełko 2 mm

IMG 20210219 103056

Włóczka Cable 5 (50 g-200 m) firmy Mondial świetnie nadaje się na sukienki. Kiedyś, gdy dziergałam tylko szydełkiem a druty były dla mnie kosmosem, zrobiłam z niej sukienkę dla córeczki (nie do zdarcia). Teraz mam fazę na druty i zrobiłam sukienkę dla siebie. Cable 5 jest zwarta i dzianina z niej zrobiona nie rozciąga się (nawet na 4 literach).

Sukienka waży 450 g. Kolor 0133 43 - niebieski (zapas ze starych szydełkowych czasów).

Projekt własny, dziergany od góry na okrągło.

Nieporadne zdjęcia z człowiekiem w środku robótki są rezultatem pozostawienia mnie przez resztę domowników na okoliczność wakacji :D i brakiem selfiesticka.

mt_gallery:

Cable 5 Mondial kolor 466, hak 4.

Serwetkę wykonałam z 4 motkow włóczki cable 5 na szydełku.

mt_gallery:

Gdy w zeszłym roku przeglądałam archiwalne Modne Sploty (1/2017) zobaczyłam komplet (modele 25+26) z włóczki Linarte. I chociaż obiecałam sobie, że dopóki nie przerobię połowy zapasów nie kupię żadnej włóczki, to taki komplet musiałam zrobić! W kolorze beżowym, co do tego nie miałam wątpliwości. A jaka włóczka? Do tego projektu, ze względu na zbliżoną grubość, idealna była bawełna Surf.

Niestety na stanie edziewiarki było tylko kilka motków. Wybór padł na Cable5. Ale gdy przyszła paczka z wymarzonymi motkami ogarnęło mnie przerażenie, włóczka była taka cienka! Czym prędzej zamówiłam dodatkowe motki i komplet wydziergałam z podwójnej nitki drutami nr 4.

Wydłużyłam dół i górę, zrobiłam większy dekolt, trochę zmodyfikowałam ażur nr 2 i inaczej zrobiłam rękawy. Chociaż korzystałam z opisu nie obyło się bez prucia spódnicy (nie mam figury modelki) i rękawów. A gdy brakowało tylko rękawów straciłam zupełnie zapał.

Ostatecznie komplet skończyłam w tym roku w czerwcu. Nosi się świetnie, nie rozciąga i nie wypycha.

Zużyłam 18 motków na rozmiar 40 i wzrost 1,73m.

mt_gallery:

Bluzeczkę wykonałam dla mojej synowej z włóczki "Cable-Mondiala", druty 3,5, zużycie 5 motków.
Wzór ze strony Dropsa z małymi modyfikacjami. 
mt_gallery:

Sweterek miał być z cienkiej bawełny, i jest, ale że potrzebny mi był szybki efekt (tak dla poprawienia nastroju ;)), to poszły dwie nitki razem... – włóczka Cable 5 w trzech kolorach (201, 177, 134) – Lane Mundial – druty nr 5 oraz 4,5 (na mankiety) i 3,25 do podwójnej plisy z pojedynczej nitki, wykończenia szydełkiem nr 3,5. Kombinacja własna

 
 mt_gallery:

Przesyłam moją letnią pracę - wdzianko z włóczki Cable 5, z bawełny w kolorze antyczny róż. Zużyłam niecałe 4 motki, druty nr 3

mt_gallery:

Torby Mochila Bag wykonane z Cable 5, szydełkiem nr 2. Zużycie 10 motków na jedną torbę. cCzas wykonania z upleceniem paska około 2 tygodnie (średnio 3 godziny dziennie poświęciłam). Video obrazujące jak można wykonać taką torbę, znajdziecie na moim fan page www.facebook.com/handmadebymadzia
mt_gallery:
Torba wykonana z włóczki Cable 5 (9 motków 50g/200m), szydełko 2.
mt_gallery:
Garsonka wykonana szydełkiem 2,2 i 2,25 oraz na drutach 2,25  i 2,5  ChiaoGoo z 13 motków bawełny Mondial Cable 5 nr 861. Spódnica dłuższa, za kolano .
Nici w robocie sztywne i śliskie, lubią  zsuwać się z drutów, ale po zblokowaniu robią się miękkie. Włóczka doskonale się spisuje, w noszeniu nie odkształca się i nie wyciąga. To już moja  druga garsonka wykonana z tej bawełny.  Jestem z obu bardzo zadowolona.
mt_gallery:
Skoro lato w pełni to koniecznie przyda się dzianinka przewiewna, wygodna a skoro ostatnio wpadłam w temat rybackich sieci to skojarzenie wydaje się oczywiste.
Cable 5 - Mondial, szydełko 3.
mt_gallery:

Strona 1 z 2