Gdy w zeszłym roku przeglądałam archiwalne Modne Sploty (1/2017) zobaczyłam komplet (modele 25+26) z włóczki Linarte. I chociaż obiecałam sobie, że dopóki nie przerobię połowy zapasów nie kupię żadnej włóczki, to taki komplet musiałam zrobić! W kolorze beżowym, co do tego nie miałam wątpliwości. A jaka włóczka? Do tego projektu, ze względu na zbliżoną grubość, idealna była bawełna Surf.

Niestety na stanie edziewiarki było tylko kilka motków. Wybór padł na Cable5. Ale gdy przyszła paczka z wymarzonymi motkami ogarnęło mnie przerażenie, włóczka była taka cienka! Czym prędzej zamówiłam dodatkowe motki i komplet wydziergałam z podwójnej nitki drutami nr 4.

Wydłużyłam dół i górę, zrobiłam większy dekolt, trochę zmodyfikowałam ażur nr 2 i inaczej zrobiłam rękawy. Chociaż korzystałam z opisu nie obyło się bez prucia spódnicy (nie mam figury modelki) i rękawów. A gdy brakowało tylko rękawów straciłam zupełnie zapał.

Ostatecznie komplet skończyłam w tym roku w czerwcu. Nosi się świetnie, nie rozciąga i nie wypycha.

Zużyłam 18 motków na rozmiar 40 i wzrost 1,73m.

gallery1 gallery1 gallery1

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
ana49
5 years ago
Dziękuję Wam za słowa uznania. Gdy zobaczyłam ten komplet w MS wiedziałam, że koniecznie muszą taki zrobić! W rzeczywistości jest on zrobiony znacznie równiej niż na zdjęciach (nie obejrzałam niestety uważnie zdjęć przed wysłaniem).
Like Like
0
Elżbieta P.
5 years ago
Piękny komplet, bardzo ładne wykończenie plisy dekoltu:)
Like Like
0
Moni42
5 years ago
Napracowałaś się,ale warto było bo efekt jest poprostu WOW :lol:
Like Like