Cotton Soft - Lane Mondial

Spodobał mi się projekt Alice Blue Cardigan od Julie Farmer.Jest bardzo prosty,można zrobić patrząc na zdjęcie.

Wprowadziłam małe zmiany we wzorze,bo miałam cieńszą nitkę.Sweterek wykonałam z 9 motków jasnoszarej bawełny firmy Mondial-Cotton Soft Bio na drutach 2,5 mm.

Robiony jest w częściach i zszywany.Plisy dorabiane na końcu.Na te plisy sweterek czekał dość długo,bo zabrakło mi włóczki i nigdzie już nie było.Pomyślałam,że trzeba spruć główki rękawów,żeby je skrócić do długości ok. 7/8 i uzyskać nieco włóczki na dokończenie plis,no ale czy ktoś lubi takie przeróbki?Odłożyłam ..."na chwilę",nawet nie przyznam się jak długo to trwało.Aż pewnego dnia,gdy przeglądałam zapasy poszukując moteczka turkusowego Vica do sweterka,który teraz dziergam natrafiłam na tego mojego ufoka i dokończyłam.Ufff i bardzo się z tego cieszę.

I tym sposobem wyrobiłam włóczkę dosłownie do ostatniego centymetra.

mt_gallery:

Zwykła bluzeczka. Wydziergana z bawełny Cotton Soft firmy Mondial na drutach nr 3. Robiłam od dołu i zszywałam.

Kombinowałam, żeby pasy były jednakowej szerokości i cięłam włóczkę,więc ...zabrakło.

Na upartego mogłam wiązać  kawałeczki,ale nie chciałam tyle węzłów na górze i dokupiłam 1 motek jeansowy nr 901.

Zamiast ściągaczy przerobiłam kilka rzędów wzorem "pawie oczka", a dekolt obrobiłam oczkami rakowymi. Bardzo fajna bawełna, niby cieniutka,ale dzierga się super.

mt_gallery:

Bluzeczka zrobiona z 8 motków z bawełny cotton bio soft od Mondial na drutach 2;75 i 2,5 według wzoru od Hani Maciejewskiej 

mt_gallery:

Bluzka z włóczki Cotton Soft Mondial kolor 783, druty nr 3,0; zużycie 5 motków, wzór ażuru z czasopisma Sandra 4/2016. 
 
 mt_gallery:
Bluzeczka robiona na okrągło drutami nr 3. Wykonana  z 4 motków Cotton Soft Bio firmy Mondial. Sposób robienia bluzeczki i wzór ażurowy na rękawkach podpatrzony z bloga Knitolog w podróży - Zrób sobie swój jedwabny szlak.
mt_gallery:

Sweterek Diamonds zrobiony na maszynie dziewiarskiej Brother KH-930 z bawełnianej włóczki  Mondial Cotton Soft Bio, która w dotyku jest bardzo miła, a kolory przeurocze.

Wzór zaczerpnęłam z darmowo udostępnionej gazetki z roku 1966 "KNITKING MAGAZINE", która poświęcona jest maszynie dziewiarskiej.
 
mt_gallery:
 
Kocyk dla dziewczynki wykonany według wzoru "Fantasy Blanket" Any Beatriz Contreras
Zużyłam 5 motków włóczki bawełnianej Cotton Soft firmy Mondial w kolorach 071, 865, 822,100,121 i 1 motek włóczki Safran firmy Drops w kolorze 07 (na wykończenie kocyka).
Wykonany na szydełku 3.5.  Kocyk ma wymiary ok. 94 cm x 65 cm.
Ładnie się zblokował, trzyma kształt, jest przyjemny dla skóry. Włóczka jest miła w dotyku, w pięknych soczystych kolorach. Trochę się rozwarstwia w trakcie pracy.
mt_gallery:
Sweterek dla czteroletniej dziewczynki wykonany z niespełna czterech motków Cotton Soft Bio firmy Mondial na drutach 2,75 mm według projektu PLAYFUL CITRUS Eleny Nodel.
mt_gallery:
włóczka Cotton Soft Mondial 861
mt_gallery:
Włóczka Cotton Soft Mondial 100, zużyłam 4,5 motka na ubranko dla 5 miesięcznego Tadzika, szydełko nr 3.5
Ściągacz - szydełko nr 3.
Włóczka po kilku praniach nadal śnieżno biała.
mt_gallery:
Wykonany z 1,5 motka Cotton Soft Mondial 100 oraz połowy motka Cotton Soft Mondial 126, szydełko nr 3,5
Ściągacz - szydełko nr 2,5
mt_gallery:
Kocyk kołderka (70x70 cm) dla małego Filipka wydziergany z włóczki Mondial Cotton Soft na drutach 2,75 mm Carbonz. Podszyte flanelką. Piekielnie pracochłonne, ale warte wysiłku :)
mt_gallery: