Ella - Lang Yarns

Prosty sweter a mimo to sprawił mi sporo problemów. Pierwsza wersja, która powstała prawie w całości rozczarowała mnie i to bardzo. Dekolt źle się układał, rozmiar o wiele za duży i kolor w którym... nie wyglądałam. Bez żalu sprułam i odłożyłam wielki kłębek podwójnej nitki do szafy. Nie miałam pojęcia czy dodać kolejną nitkę, która podkręci kolor czy rozdzielić towarzystwo i poszukać moheru w zdecydowanym kolorze.

W końcu dojrzałam do decyzji- rozdzieliłam włóczki i dodałam nowy, bardziej jaskrawy kolor moheru.

Porównując oba mohery pod względem pylenia, kłaczenia i rzucania włosem wszędzie, gdzie popadnie to z czystym sumieniem powiem, że Lace wygrywa. Można uznać, że nie pyli prawie wcale, bo ilość kłaczków jest niezauważalna.

Ella w kolorze 20 i moher w zdecydowanym, jaskrawym kolorze. Prosty w formie z rozszerzanymi rękawami. Wykończenie rękawów to dwa mohery w tym Lace Lang Yarns nr 58, który użyłam w pierwszej wersji.

Druty4,5 mm.

mt_gallery:

Sweterek robiony od dołu w częściach i zszywany wydziergałam z połączenia nitek – doły: Ella (23) oraz Lace (23 i 26) oraz góra: Lino (26) – wszystkie Lang Yarns na drutach nr 4,5 oraz szydełkami 3 i 2,5.

Bardzo, bardzo miłe dla skóry połączenie włóczek i niezwykle przyjemnie się nosi ;)

Kombinacja własna

mt_gallery:

Sweterek robiony od góry powstał z połączenia dwóch nitek Lang Yarns przerabianych jednocześnie – Ella (21, 24) i Lace (33) oraz resztek Lino Alize (do obróbek). Użyte druty to chyba (?, bo może nr 4?) nr 4,5 oraz szydełka nr 3 i 2,5.

Mieszanka jest niezwykle przyjemna w noszeniu, nie gryzie ;), lekko ogrzewa i osłania, chyba, że coś wpadnie przez dziurki, które postanowiłam „rozsiać” po górze sweterka ;)

Kombinacja własna

mt_gallery:

Druga sukienka wykonana z włóczki Ella.

mt_gallery:

Bluzeczka z 5,5 motka włóczki Ella 007 firmy Lang Yarns i 2,5 motka włóczki Kid-Silk Drops 05 dokładanej co kilka rzędów.

Dziergana na drutach 3,5.

Bluzka robiona od dołu na okrągło, szew pod pachą i na skosie ramienia.

Dekolt wykończony oczkami rakowymi.

Wykonanie bluzki według wskazówek Pani Marioli. Dziękuję

mt_gallery:

Dzielę się z Dziewiarkami swoją bluzeczką z Elli nr koloru - 50. Zużyłam 5 motków. Inspiracja o Pani Marioli - reglan od góry z pęknięciem w dekolcie ( odcinek nr 76).

Na dole (słabo widoczne na zdjęciu) asymetria kształtowana rzędami skróconymi.

mt_gallery:

Bluzeczka nosi się super! Na upały idealna, jest przewiewna, bardzo dobrze się pierze w pralce i nic nie dzieje po praniu, tzn. nie wyciąga się specjalnie jakoś, szybko schnie. Wg. mnie ma same zalety użytkowe.

Trochę trudna w dzierganiu jest ta nitka ale ponieważ jest śliczna sama w sobie to leci się dżersejem bo wtedy widać całą  jej urodę.

Ja robiłam drutami nr 4 ale można 4,5 i 5 .

Wzór wlasny

mt_gallery:

Mój spontaniczny projekt został  zakończony. Nastroje były zmienne, albo włóczka albo ja i wygrałam, choć chciałam się poddać.

Jestem zadowolona.

Dziergalam  na drutach nr.5, złożyłam 5 motków.

mt_gallery:

Niepowtarzalna Ella, druty nr 4, dwa kolory  ktorych juz chyba nie ma.

mt_gallery:

Doczekany urlop, rozpoczęty w zeszłą środę, postanowiłam zacząć od wyrobienia czekających pozostałości po poprzednich wydłubkach... ;) Sweterek robiony od góry udziergałam z trzech włóczek: Ella (Lang Yarns), Aria (Lana Grossa) i Lino (Alize) na drutach nr 3,75 i 4. Do obróbek i zszywania szydełko nr 3. Kombinacja własna

mt_gallery:

Przedstawiam tunikę z czarnej  Elli .7 i troszeszkę moteczka ,druty 3,75 na żyłce. Robiona od dołu na okrągło. Według wskazówek Mariolci.

mt_gallery:

Letnia bluzka, która powstała na podstawie wzoru Umbria z niecałych 4 motków włóczki Ella w kolorze 006, na drutach KP nr 5 i 4,5. Jest wydziergana bezszwowo od góry. Dekolt, rękawki i dół wykończyłam słupkami na szydełku nr 3. To dało efekt delikatnego ażurku, ponieważ nitka jest nierówna.

Sama włóczka? Hmm... Na początku podobał mi się tylko kolor, a po za tym stwierdziłam, że jest taka nijaka. Dopiero po nabraniu oczek i przerobieniu kilku rzędów zachwyciłam się nią. Zachwyt powiększył się jeszcze bardziej po praniu i wysuszeniu. Polecam na wszelkie letnie dzianiny :-) 
mt_gallery:

Strona 1 z 2