Surf - Lane Mondial

Słoneczna wersja mojej sukienki, tym razem z bawełny merceryzowanej firmy Mondial, wyszło około 8 motków dla rozmiaru 36/38, druty nr 3.

Sukienka była już w wersji chabrowej, teraz słoneczny kolor. Wzór rombów ściągnięty z Vereny z lat 90 tych, reszta to moja improwizacja.

mt_gallery:

Moja wersja Potworka powstała według instruktażu Mariolci z 350 g włóczki Surf Mondial oraz odrobiny czarnej Aidy Mondial na drutach 3,5.

mt_gallery:

Osobiście jestem zdecydowaną zwolenniczką dzianin wykonywanych na drutach, ale czasem sięgam po szydełko. Tutaj sukienka wykonana przeze mnie na specjalną prośbę córki. Włóczka Surf kolory 466 (beż) i 126 (granat). Zużycie 7 motków beżu i odrobina granatu na wykończenie sukienki. To moja pierwsza sukienka na szydełku, dziergana bez schematu, metodą prób i błędów.
Córka zadowolona, więc ja również.
 
mt_gallery:
Sweterek w stylu marynarskim. Wydziergany z bawełny Surf na drutach 3,25
 
mt_gallery:

Sweterek w wersji letniej wydziergany z prawie 9 motków Surfa w kolorze 854 - chabrowym.

Rozmiar 42-44, długi. Robiony "od boku" z dobieranym rękawem. Trochę żałuję, że nie zrobiłam ściągaczy "po włosku " i nie przyszyłam graftingiem . W oryginale bez ściągaczy na rękawach. Przód krótszy około 10cm, lekko się skręca i pomimo tego, że z całą pewnością zrobiony jest symetrycznie wydaje się być nieco krzywy. Pierwszy raz nabierałam oczka na plisę z boku robótki. Całość robiona z dużym mozołem i przerwami (widać nierówne oczka). Mam nadzieję, że qw noszeniu się trochę wyrówna.

mt_gallery:

Bluzeczkę we właściwym dla mnie rozmiarze 42-44 wydziergałam z włóczki Surf - Mondial w kolorze granat (126) - niecałe 4 motki, białym (100) - 1,5 motka i czerwonym (027)- niecały 1 motek.

Jest to moje drugie podejście do połączenia V-line z Marynarzykiem Makunki. Tym razem zrobiłam wąski pasek na śrdku przodu i szerszy z tyłu. Taki układ daje dekolt V i lepiej się układa na większym biuście na przodzie, a szeroki pasek z tyłu daje płytszy dekolt na plecach.co mi bardziej odpowiada. Jestem ciekawa jak wyglądałby wariant z paskami na dole i granatową górą, ale na razie nie przetestuję tego wariantu. Włóczka bardzo przyjemna w dzierganiu. wbrew pozorom szybko przybywa mimo cienkich drutów (2,5).

mt_gallery:

Mariaż V-line i Makunkowego Marynarzyka.

Zafascynowana marynarzykiem Makunki wydziergałam moją wersję. Model prawie V-line, mój ulubiony, z włóczki Surf. Zużyłam 3 motki granatu, 1,5 białego i 2/3 czerwonego. Dziergałam rozmiar średni, na drutach 2,5. Okazało się, że wyszło coś pomiędzy 38-40, tj zdecydowanie za małe na mnie. Bluzeczka bardzo mi się podoba, szkoda było pruć, oddałam koleżance. Mam już materiał na właściwy rozmiar. Włóczka wspaniała, robi się bardzo lekko, po zmoczeniu oczka się pięknie wyrównały. Nie przypuszczałam że zrobię coś na tak cienkich drutach, ale jak widać jest to kwestia dobrej włóczki.

mt_gallery:
Zrobiony specjalnie na mazurskie rejsy! Sporo czasu zajęło jego wykańczanie, ale moim zdaniem wart był męki :) Zużyłam 4 motki granatowej, 1,5 białej i ok 1/3 czerwonej włoczki bawełnianej Surf, na drutach HH 3,25. Pomysł własny, techniki mieszane :)
mt_gallery: