Amelia - Lang Yarns

komin z włóczki Amelia

Komin na podstawie wzoru z ravelry Drop Stich Scarf (autor: Christine Vogel).Przerobiłam dwa motki na drutach nr 8, metalowych, Addi (ten cudny dźwięk postukiwania druta o drut !) i połączyłam koniec szalika z początkiem tworząc pętlę - komin.

Kolor włóczki 897.0058. Włóczka rewelacyjna, kolory przepiękne, robiłam z niej z wielką przyjemnością.

mt_gallery:

Zdjęcie nr 1- krzesło po imprezie zorganizowanej przez mojego syna, zdjęcia nr 2 i 3- krzesła "opakowane" w nowe "wdzianko".
Włóczka jest bardzo przyjemna w robieniu- delikatna i elastyczna. Na jedno krzesło wyszło ok. 2,5 motka- robiłam na drutach nr7. Z racji, że wełna ma swoją cenę, a krzeseł jest sześć- rozciągnęłam zakup w czasie, miałam więc motki z lekko różniącymi się odcieniami (bardziej nasycone kolory lub bardziej intensywny jeden kolor albo delikatniejsze). Ostatecznie nie rzuca się to jakoś szczególnie w oczy.
mt_gallery:
Lang Yarns Amelia 050 - na czapkę urodzinową dla mojej " starej przyjaciółki" zużyłam prawie 2 motki - druty 5,5. Po kilku okrążeniach powątpiewałam czy to był właściwy wybór jeżeli o włóczkę idzie, ale efekt końcowy miło mnie zaskoczył, mam nadzieję, że adresatka też będzie zadowolona?  Czapka jest gruba, mięsista elastyczna i obustronna, czy będzie ciepła nie wiem.
mt_gallery: