Silk Mohair Lux- Lana Gatto

U mnie kiedyś takie 2 szaliczki zrobione. Kolory bardzo jasno szary nr 9396 i jasnobłękitny nr 9380.

Wyszło po 2 moteczki na każdy, a szaliczki są całkiem spore. Jasnoszary z bardzo ładnego i zarazem ekonomicznego w zużyciu włóczki wzoru „Fascynacja” zaproponowanego przez Stasię (dostępny na e-dziewiarce we wzorach).

Jasnobłękitny to pomysł własny na podstawie znalezionego w Internecie ażuru (miało też być dużo zwiewnych prześwitów).

mt_gallery:

Przedstawiam sweter - prototyp projektu OPEN TO WARM, który wykonałam z trzech włóczek przerabianych jednocześnie na drutach 5 mm: Peppin Merino w kol. 32 - ok. pół cewki, Lace Lang Yarns w kol. 60 - 2 motki i Silk Mohair Lux Lana Gatto w kol. 6026 - 3 motki.

Sweter jest miękki i bardzo ciepły, a dzięki błyszczącemu moherkowi - elegancki.

mt_gallery:

Sweterek wykonany z połączenia 2 nitek Silk Mohair Lux Lana Gatto nr 6027 Bianco i Baby Alpaca Silk Drops nr 1101 między 3 a 4 motki i po 1 motku Silk Mohair nr 6034 i Baby Alpaca Silk Drops nr 6235, ściągacz druty nr 4, reszta nr 5.

mt_gallery:

Praca Pani Reni zachwyciła mnie. Szal przecudny Postanowiłam więc zrobić takowy dla mojej przyszłej synowej.

Kupiłam według wskazań Pani Reni 2x motki włóczki silk mohair lux oraz 3 motki lizy. Druty Addi Novel 4,0.

Dzianina miała być gotowa pod choinkę. Niestety na biegu kupowałam prezent, bo w trakcie robienia trzeciego rzędu plastrów robótka spadła z drutów, oczka leciały na łeb na szyję i w efekcie włóczka poplątała się. Najpierw próbowałam ją ratować a potem......wyrzuciłam do kosza. Byłam zła jak sto smoków.

Obraziłam się na chwilę na tę włóczkę, ale po niedługim czasie dokupiłam w sklepie nowe motki i poszło. Praca jest prosta, ale czas spędzony przy niej dłużył się niemiłosiernie.

Z powodu obowiązków rodzinnych i zawodowych nie było też czasu. Wczoraj skończyłam. Czyli ścieżynka.

mt_gallery:

Szal sporych rozmiarów 55cm x 210 cm, wydziergałam z 5 motków włóczki Silk Mohair Lux Lana Gatto, kolor 6033. Użyłam drutów novel 3.75. Brzegi zrobiłam icordem.

Jest puszysty, delikatny, lekki, a niteczka srebrna dodaje mu elegancji.

Taki "wyjściowy" wyszedł :))

mt_gallery:

Wydziergany został z niecałych 14 kłębuszków wełny merino 50/110 i niecałych 7 kłębuszków Lux mohair od Lana Gatto. Użyte druciki, to rozm.6, a plisa 2x2, to rozm.3,5. Jest to projekt od LGMP - nieco dłuższy od oryginału. Zapięłam go na 8 drewnianych guzików, a 9 w formie kwiatuszka upięłam na kapturze.

Sporo czasu zajął mi dobór guzików, szukając w internecie i nic stosownego nie znajdując, udałam się do miejscowego (rzut beretem) sklepu z odzieżą używaną i tam takie drewniane perełki "upolowałam".

Paczuchę córka otrzymała w sobotę, zaraz się w niego wystroiła i mamie zdjęcia wysłała.

Jeszcze czeka go pierwsze pranie (mam nadzieję, że będzie piękniejszy).

mt_gallery:

Włóczka: Silk Mohair Lux Lana Gatto 

Druty: Novel 4.0

Sweterek o nazwie Forêt powstał jako test dla Eri, z włóczki Silk Mohair Lux Lana Gatto w ilości 3,5 moteczka na drutach Novel ,które od jakiegoś czasu są moimi ulubionymi. 

Co mogę powiedzieć na temat włóczki? Mnie nie gryzie ;-) Trochę się tego obawiałam, bo ten moherek nie jest tak delikatny jak Luxe Lang Yarns i do tego ma srebrną niteczkę, która cięła mi nieco skórę podczas dziergania. Tak czy inaczej polecam tę włóczkę. 

mt_gallery:

Sweter z połączenia włóczek Eco baby Debbie Bliss kolor czarny i Silk mohair lux lana Gatto 4motki koloru 5000/czarny/.druty 4 i 4,5mm.

Wstyd powiedzieć jak długo bawełna zalegała w szafie bo czarny kolor nie jest moim ulubionym ale dodanie nitki z błyskiem zdziałało cuda.

Dzianina jest miękka i bardzo dobrze się układa. Sweter robiony od góry z okrągłym karczkiem ale dekolt kształtowany rzędami skróconym "po mojemu".

mt_gallery:

Bardzo prosty leciutki sweterek wykonany z dwóch motków (50 gr) Lana Gatto Silk  Mohair Lux, kolor to piękny granat ze srebrną niteczką i 50 gr włóczki przypominającej wyglądem włóczkę BabySilkpaca. Niestety nie udało mi się złapać koloru,  sweterek wygląda jak rozgwieżdżone nocne niebo

mt_gallery: