Puno - Lang Yarns

To drugi Birkin, który zrobiłam tym razem dla córki. Miał być w odcieniach czerwieni, jednak włóczek na taki "czerwony - czerwony" pasujący do siebie nie udało mi się znaleźć.

Zdecydowałam się na Puno od Lang Yarns oraz Filigran od Atelier Zitron.

Sweterek znalazł uznanie wśród koleżanek a nawet kolegów córki na uczelni. Sama właścicielka bardzo zadowolona.

mt_gallery:

Po zrobieniu chusty i czapki z puno w odcieniach lawendy zostało mi trochę tej cudownej włóczki, a że dziergało się z niej cudownie postanowiłam dokupić jeszcze jeden motas.

Pomyślałam, że fajnie będzie wyglądać z niej bluzeczka. Łatwo nie było bo kolory zmieniają się i rękawki będzie trudno zrobić tak aby odcienie w miarę płynnie przechodziły. Nie było wyjścia trzeba było ciąć.

Bluzeczka wyszła z rękawkiem 3/4 bo tyle starczyło włóczki jechałam koniec na oparach dosłownie. Zostało mi ok 1 m włóczki. Bluzeczka jest bardzo miła i przyjemna dla ciała, nosi się wspaniale.

Zużyłam Ok 960 m a dziergałam na drutach 3.75

mt_gallery:

Chustę wykonałam na drutach nr 3,75 z 1 motaska puno i 2 moteczków lace zostało mi jeszcze na czapkę. Dziergadło zainspirowane chustą Inusi. Robiło się rewelacyjnie a nosi się cudownie.

Jestem zauroczona włóczką puno a połączona z lace Langa to już rozkosz.

Chusta przeszła moje oczekiwania w realu jest przepiękna, kolory cudowne a jaka miękka i delikatna w dotyku?!!! Warto spróbować tego połączenia.

mt_gallery:

Prezentuję swoją chustę strzałkę z jednego motka włóczki Puno 074 z Lace Lang Yarns również 074 i Lace Lang Yarns 072.

Dzianina jest niezwykle miła, ciepła i przyjemna. Otula nie tylko szyję ale także ramiona.

Bardzo dobrze dzierga się z połączenia tych nitek.

mt_gallery:

Sweterek powstał dzięki niezwykłej hojności Mariolci ( fundatora nagrody ) i równie niezwykłej życzliwości głosujących dziewiarek .

Włóczka Puno od Langa kusiła od dawna i absolutnie jest warta przerobienia .

Wspaniale się dzierga a jeszcze lepiej nosi . Cieplutka i niezwykle miła . Prawdziwe otulenie a kolor równie żywy jak na zdjęciach rozgrzewa dodatkowo. Bardzo wydajna .

Sweterek powstał z  niecałego 1 motka na drutach co prawda 6mm  ale nie jest to siateczka .

mt_gallery:

Podzielę się w Gronie Dziewiarek ukończoną dzianinką, a właściwie kompletem. 

Za Waszym udziałem (za który serdecznie dziękuję) i Zespołu e-dziewiarka, jako fundatora nagrody (bardzo dziękuję) - otrzymałam w konkursie piękną włóczkę Puno.  

Pierwotny pomysł dziergania beretki uległ zmianie, a to ze względu na cechy włóczki, która w swoim składzie ma jedwab. Stąd pomysł na jesienną baskijkę z ażurem, której lejący styl moim zdaniem współgra z charakterem włóczki.

Do baskijki użyłam drutów nr 3, szal powstał na drutach 3,75.  Włóczka jest bajeczna, cudownie miła w dotyku, promieniująca ciepłem, dzierganie było ogromną przyjemnością.

Przyznam, że wybrałam odważne - jak dla mnie - kolory. Ale na jesienne, bure dni z pewnością bliskość takich odcieni poprawi samopoczucie.

mt_gallery: