Mulberry Silk - Lang Yarns

Zazwyczaj sweterki robię „od góry” – najciekawsze elementy szybko się pojawiają, można je przymierzać, łatwo dokonać modyfikacji długości po upraniu.

Jednak ten był robiony od dołu, ponieważ miał zupełnie inaczej wyglądać. Lekkim nawiązaniem do początkowego pomysłu jest wzorek zastosowany na ściągaczach. Sweterek prawie w całości miał być nim wykonany, rękawy miały być raglanowe, a góra wykończona bardzo szerokim ściągaczem. Jednak wzorek, mimo że niepozorny, był bardzo czasochłonny, a pewnego rodzaju karbowatość, która miała go wyróżniać zniknęła zupełnie po zanurzeniu w wodzie.

Szkoda mi było zaangażowania, które włożyłam w powstanie 7 cm :), dlatego dół potraktowałam jako ściągacz, a reszta zyskała inny niż w pierwotnym planie wygląd.

Sweterek powstał z Mulberry Silk nr 74 (Lang Yarns). Ma połysk, który trochę kojarzy mi się z lodowym. Ponieważ spodobał się moim bliskim, powstała już jego druga wersja, jeszcze bardziej „lodowa” w kolorze nr 33. Czasem noszę do niego komin, wykonany według kultowego wzoru prezentowanego przez e-dziewiarkę:), z Sol Degrade (Lang Yarns).

mt_gallery: