Zazwyczaj sweterki robię „od góry” – najciekawsze elementy szybko się pojawiają, można je przymierzać, łatwo dokonać modyfikacji długości po upraniu.

Jednak ten był robiony od dołu, ponieważ miał zupełnie inaczej wyglądać. Lekkim nawiązaniem do początkowego pomysłu jest wzorek zastosowany na ściągaczach. Sweterek prawie w całości miał być nim wykonany, rękawy miały być raglanowe, a góra wykończona bardzo szerokim ściągaczem. Jednak wzorek, mimo że niepozorny, był bardzo czasochłonny, a pewnego rodzaju karbowatość, która miała go wyróżniać zniknęła zupełnie po zanurzeniu w wodzie.

Szkoda mi było zaangażowania, które włożyłam w powstanie 7 cm :), dlatego dół potraktowałam jako ściągacz, a reszta zyskała inny niż w pierwotnym planie wygląd.

Sweterek powstał z Mulberry Silk nr 74 (Lang Yarns). Ma połysk, który trochę kojarzy mi się z lodowym. Ponieważ spodobał się moim bliskim, powstała już jego druga wersja, jeszcze bardziej „lodowa” w kolorze nr 33. Czasem noszę do niego komin, wykonany według kultowego wzoru prezentowanego przez e-dziewiarkę:), z Sol Degrade (Lang Yarns).

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

1
migdal
3 years ago
Świetnie pokazałaś urodę tej nitki - i znowu - zmiana planów wyszła do dobre ;) - na BARDZO DOBRE! - karczek wygląda rewelacyjnie!
Like Like
0
Magda_c
3 years ago
Nie zostałaś "pokonana" tylko wzór wyzwolił kreatywność. Przyjemny dla oka udzierg.
Like Like
1
Renii
3 years ago
marzena1970:
Nie mam rozpisanego tego wzorku, ale robi się go prosto. Łańcuszek powstaje na prawych oczkach. Na przykład 5 oczek lewych, 1 prawe, 5 oczek lewych (prawa strona). Po przerobieniu 4 rzędów trzeba wbić się drutem na prawym oczku cztery rzędy niżej, przerobić na prawo, a oczko prawe, które było przez te cztery rzędy przerabiane spróć.
Like Like
0
Renii
3 years ago
Dziękuję za Wasze pozytywne opinie!
basia123:
Posługując się słownictwem samochodowym włóczka Mulberry Silk to "mercedes" wśród moich udziergów. Jest piękna... Jest lejąca, ma wspaniały połysk, nic się z nią nie dzieje w trakcie użytkowania. Ma strukturę łańcuszkową, nie sprawiała kłopotów w dzierganiu. Ściągacze robiłam na drutach 3,5 a resztę na 4. Ponieważ wiedziałam, że powstanie z niej jeszcze jeden udzierg zapisałam wymiary próbki: 10 cm na 10 cm przed praniem na drutach 4 to 20 oczek i 28 rzędów, a po praniu 17 oczek i 29 rzędów. Nie sądziłam, że zmieni się szerokość. Przerobiłam kolor 374, który trochę wpada w turkusowy oraz 333, który ma różne odcienie niebieskiego. Obydwa mi się podobają, jednak większe wrażenie na mnie robi 333.
Like Like
0
eniteczka
3 years ago
Zaintrygował mnie tytuł a karczek okazał się bardzo ciekawy. Sukcesy by nas nie cieszyły gdyby przychodziły tak łatwo, a odejście od gotowych schematów daje często ciekawe efekty. Lodowatość włóczki rzeczywiście jest. Gratuluję użytkowego ufziergu!
Like Like
0
marzena1970
3 years ago
Urokliwy sweter, karczek dodaje mu,, sznytu ". Co to za wzorek? ?
Like Like
0
basia123
3 years ago
Dziękuję, na drutach o jakiej grubości był robiony sweter? Jak włóczka, bo też na nią patrzyłam, ale zdjęcia często nie oddają ani koloru, ani uroku?
Like Like
0
Renii
3 years ago
Dzień dobry, zużyłam niecałe 8 motków -sweterek jest w rozmiarze 42 i ma 65 cm długości. Kolor to 374, a nie jak podałam w opisie 74.
Like Like
0
basia123
3 years ago
Dzień dobry. Mam pytanie ile motków jedwabiu poszło na sweterek?
Like Like