Silky - Lana Gatto

Sweterek - wspaniały do noszenia zestaw jedwab Lany Gatto Silky - 4 motki i Lace firmy Lang Yarns na drutach 3,5mm, zrobiłam ciut za długi i skracałam od dołu oraz wykończyła i-cordem, milusi w dotyku, wzór z gazetki z poprzedniego wieku.

mt_gallery:

 

Sweterek robiony podwójną nitką jedwabną Silky firmy Lana Gatto 6 i 1/3 motka na drutach 4,5, trzeba uważać, bo się zaciąga, ale jest lejący, chłodzący i bardzo się cieszę, że go mam

mt_gallry:

Dziewiarkom i Dziewiarzom w Nowym Roku życzę zdrowia, nieustającej weny twórczej, niekończącej się ilości kolorowych motków i kłębuszków i czasu aby je wszystkie przerabiać w fantastyczne udziergi.

Prezentowany przeze mnie sweterek powstał w dwóch włóczek: Silky od Lana Gatto w kolorze czarnym i otrzymanej w prezencie aplaki z nylonem, stąd ten włosek i puszystość.

Przerabiałam sweterek drutami Addi Novel nr 4 i potwierdzam, że dzierga się nimi fantastycznie.

Wykorzystałam 5 i pół motka Silky i niestety nie pamiętam ile alpaki. Dziergałam od góry "metodą na C", zaczynając "żywymi oczkami", bo nie miałam pomysłu na wykończenie pod szyją, na koniec postanowiłam, że pod szyją będzie i-cord i moim zdaniem to był dobry wybór, bo i-cord trzyma dekolt w ryzach.

Sweterek jest lejący i miły dla skóry. Nie prałam go jeszcze, więc nie wiem jak włóczki się zachowają, bo w noszeniu całość ma tendencję do lekkiego rozciągania.

mt_gallery:

Jedwabny sweterek z Silky firmy Lana Gatto wykonany na drutach 2,5mm z 4 motków, pomysł własny, 'co w duszy gra" jak mawia Mariola, nosi się wspaniale, przy robieniu nitka trochę się rozwarstwia, ale można się do tego przyzwyczaić, wspaniałe okrycie na upał.

Top z jedwabiu z Silky firmy Lana Gatto wykonany 2 (niecałe)motki brązu i trochę innych kolorów drutami 2,5 mm, w Internecie zobaczyłam top i szukałam włóczki na niego.

Były poprawki przodu, bo za mało wzięłam zapasu na to, że poły zachodzą na siebie, żeby się nie rozchodziły, jeszcze nie sprawdziłam go w praktyce.

mt_gallery:

Przesyłam zdjęcia bluzeczki wykonanej z włóczki Silky Lana Gatto kolor 8900. Praca z nią to była czysta przyjemność.

Co prawda myślałam, że wystarczą 3 motki, a ostatecznie zużyłam niecałe 4. Pracę wykonałam drutami nr 3, a i cord przy rękawkach i dekolcie na "dwójkach".

Tkanina, która powstała, jest dość ciężka, mięsista i pięknie połyskująca.

Z efektu końcowego jestem bardzo zadowolona.

mt_gallery: