Bureta - e-dziewiarka.pl
- Szczegóły
- Kategoria: Bureta - e-dziewiarka.pl
Sweter (własnego pomysłu) zrobiłam na drutach 4,5
dół- podwójną nitką z brushed alpaki(3 motki z zapasów) i około 1,5 cewki burety kolor 11
góra- reglan bureta+ 2 nitki silky mohair z lotus yarms kolor 10
- Szczegóły
- Kategoria: Bureta - e-dziewiarka.pl
Wiem, wiem, to nawet koło haftu nie leżało – hahaha! – ale… W moim domu zawsze się szyło, dziergało, haftowało – moja Pani Matko zdecydowanie najbardziej lubi szyć, jej Siostry raczej dziergać, a Babcia kochała szydełko, haft, ale i druty nie były jej obce ;) Natomiast Siostra Babci, Milka, brała wszystko na warsztat – swego czasu również nauczała różnych technik – i zdecydowanie była mistrzynią haftu! Babci już dawno nie ma, Milki też, ale jak pod koniec życia chorowała i przebywała w szpitalu, szłam do niej po pracy posiedzieć, pogadać, a ona kiedyś poprosiła, żebym przynosiła robótkę, bo sama już nie mogła nic robić, ale wielką przyjemność sprawiało jej patrzenie na moje przerabianie oczek ;) – to przynosiłam i dziergałam – obu nam to sprawiało radochę ;) Niestety, nigdy się nie nauczyłam władać igłą, bo mam jakoś tak genetycznie wmontowany „igłowstręt” – hahaha! – sporo kiedyś szyłam, bo żeby coś mieć, trzeba było usiąść do maszyny – nie było to jednak moje ulubione zajęcie, więc oddałam się drutom i szydełkom ;) Muszę jednak przyznać, że jak mnie w czerwcu naszło na ten „haft”, to trzyma mnie do tej pory i sprawia niezwykłą przyjemność, bo to taka ciągła „rozmowa” z Babcią Heleną i jej Siostrą Milką… Kolejne udawane wyszywanki prześlę później ;)
A co do samej koszulki – naprawdę zaczęło się od pudełka z chusteczkami – hahaha! – tak bardzo podobały mi się kolorystyka i motywy, że w końcu napadły mnie te motki i musiałam je przerobić. Koszulka to połączenie dwóch E-dziewiarkowych nitek: Burety (8) i Dubletu (8) na drutach nr 4.
Letni szal wydłubałam z nitek Lang Yarns: Linello (109), Pride (23, 26), Kimberley (24, 7), Golf (272) oraz Atelier Zitron: Echt (5 i 7), ISPE: Lino Fiorentino (26), E-dziewiarka: Bureta + Dublet (8+8 i 4+24) na drutach 4.
A tam w pudełeczku schowałam początek sweterka z langowego Donegala (46), tak się pieron ukrył, że nadal nie jest skończony… - hahaha!
No i jeszcze jedno – Dublety w trzech pięknych kolorach miętowo-piaskowo-zielonkawych przyjechały do mnie z Krakowa – zapytałam o odcień jednego koloru, ale Patrycja przysłała mi fotkę wszystkich trzech – i nie miałam wyjścia! – poległam, zamówiłam wszystkie ;) Patko – dzięki!
Właściwie nadużyłam drutów nr 4, szydełek 3 i 2,5 oraz igły dziewiarskiej ;)
Kombinacje własne
- Szczegóły
- Kategoria: Bureta - e-dziewiarka.pl
Nitka cudowna. Bluzeczka wykonana pojedynczą nitką na drutach 4 mm.
Pomysł własny. Buretę polecam z całego serduszka.
- Szczegóły
- Kategoria: Bureta - e-dziewiarka.pl
Bluzeczka dla synowej w rozmiarze XS/S. Waży 109 gramów.
Na zdobienia wykorzystałam resztki burety w kolorze 13 i 8, kolor podstawowy to bureta nr 4. Dziergana była od dołu na drutach 2,75 Chiao Goo.
U dołu nabierałam oczka na pomocnicy łańcuszek, by mieć żywe oczka do ewentualnego podłużenia bluzeczki i do wykończeń i-cordem.
Rękawy są wrabiane od góry rzędami skróconymi. U dołu pseudo - żakard oczkami podnoszonymi, łodyżki ażurowych kwiatków robiłam szydełkiem.
Zdjęcia wykonane jeszcze przed praniem. Pomysł własny.
- Szczegóły
- Kategoria: Bureta - e-dziewiarka.pl
Sukienka, którą sobie wymyśliłam wykonana jest z jedwabnej burety.
Wymyśliłam sobie wpuszczane kieszenie po bokach, ale szczerze mówiąc wymiękłam i są jedynie pseudokieszenie zdecydowanie płytsze, bo pokonała mnie liczba oczek do przerobienia. W najszerszym miejscu z trudem upchało się na żyłce 120 cm a przerobienie okrążenia trwało wieki.
Kiecka jest przerabiana od góry na okrągło. Od pach do pasa po bokach dodawałam oczka w co 2 rzędzie by uzyskać kształt trapezu jaki sobie wymyśliłam z tymi kieszeniami. Potem również na bokach zbierałam oczka by dojść do właściwej szerokości. Na karczku i na dole wzór rombów robiłam oczkami podnoszonymi a beżowe romby na tułowiu są robione oczkami krzyżowanymi w lewo. Dół wykończyłam i cordem a dekolt i rękawy oczkami kładzionymi, czyli łańcuszkiem poziomym. Pionowe zdobienia na korpusie wykonałam szydełkiem 2,5
W sumie użyłam 428 g włóczki. Ponad połowę cewki pomarańczowego i prawie 4 cewki beżu.
- Szczegóły
- Kategoria: Bureta - e-dziewiarka.pl
Moja bureta z inną resztkową włóczką i cekinami.
- Szczegóły
- Kategoria: Bureta - e-dziewiarka.pl
Chusta z jednej rolki burety, druty 4, wzór z internetu.
- Szczegóły
- Kategoria: Bureta - e-dziewiarka.pl
Sukienka z Burety, zrobiona na drutach nr 3,25 (CHia goo z żyłką).
Przerabiałam od góry reglanem (od 140 oczek). W pasie sukienka się rozszerza – założyłam co ok. 22 oczka markery (8 sztuk) i dodawałam przed i po każdym markerze po 1 oczku. Na dole było już tych oczek tyle, że przeklinałam pomysł robienia rozkloszowanej sukienki, bo 1 rząd przerabiałam aż 12 minut. Ale z efektu jestem zadowolona, nikt nie ma takiej sukienki jak ja!
Sukienka u dołu jest wykończona „prostym ażurem na 4 rzędy”, ma też na dole delikatne ażurki. W pasie i przy dekolcie prosty ażur 2 oczka razem na prawo, 1 narzut.
Wyszło w sumie 2 i pół cewki Burety: po całym nr 03 i 04 oraz połowa 02.