Czarny szal z mieniącymi się cekinami to taki "resztkowy" wyrób. Wykorzystałam do jego wykonania włóczki z innych robótek. Powstał z trzech rodzajów włóczek. Dwie to  Filisilk ZITRONA (70% wełny merino superwash, 30% jedwabiu) około 1/2 motka i Lace LANG YARNS (58% mohairu, 42 % jedwabiu) dwa motki. Do tego dodałam 2 motki włóczki Grecale LANA GATTO, które kiedyś zamówiłam tak na próbę.

Robiłam na drutach 3,5 wzorem chevron. Nitkę z cekinami wykorzystałam na końcach szala (na cały by mi jej nie wystarczyło).

Dziergałam naprzemiennie łącząc ze sobą Filisilk z Lace i Lace z Grecale. Tak powstał szal w rozmiarach - szerokość 40 cm, długość 210 cm.

Cekiny są miękkie, nie takie szorstkie jak w innych tego typu włóknach.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
jerzyh13
2 years ago
Piękna Robota Szal(ł)owa (i bardzo długa)!
Zyg-zaki, ażury + uniwersalny kolor - bardzo eleganckie zestawienie. Ciekawy pomysł na wstawiane cekinowe paski z miękkich (?) cekinów (muszę to podpatrzeć!). Pani Gosio - jest Pani przygotowana na Wielkie Wyjście (na Premierę do Opery lub Teatru) hj
Like Like
0
Agata.wandzel@wp.pl
2 years ago
Bardzo piękna praca; a ileż inspiracji dla mnie!!! Już kombinuję jakie i gdzie mam resztki. No i te cekiny- bardzo kuszą; pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne Twoje arcydzieła...
Like Like
0
eniteczka
2 years ago
Jakoś nie przyszło mi do głowy że można też tak pokazać cekiny! Fajny pomysł! Od razu mi pociągi z pomysłami przejeżdżają ??
Like Like
0
Anowi
2 years ago
Genialnie wykorzystałaś resztki. Prześliczny szal.
Like Like
0
migdal
2 years ago
Bardzo lubię nazwę "resztkowiec"... - jak niesamowite rzeczy powstają z niby nie potrzebnych nitek - bardzo ładny i efektowny szla Ci wyszedł - gratuluję!
Like Like
0
Bajaderka
2 years ago
Świetnie wykorzystane resztki włóczek, powstał śliczny szalik, gratuluję pomysłowości, a chusta również piękna
Like Like