Przy okazji, wyrażę podziękowania dziewiarkom z "okienka" za wsparcie, bo po kilku zrobionych rzędach chciałam zrezygnować, praca wyglądała bardzo nieefektownie, dałam się przekonać, że blokowanie zmieni efekt, tak się stało.

Chusta Oslo Walk Shawl (wzór płatny dostępny w sieci).
wykonana z 1/2 motka Lace Drops 8105, druty nr 4,0 w efekcie wyszła nieco mniejsza, bo i nitka i druty cieńsze; zmniejszyłam też ilość koralików, bo te z kolei dość duże - 3mm. Włóczka ma bardzo piękny jasnobłękitny kolor, który w świetle sztucznym staje się jasnoszary.

mt_gallery:

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Maria 51
11 years ago
Ładny, podoba mi się. Też się do niego przymierzam. Pozdrawiam.
Like Like
0
Theodora
11 years ago
Wydaje mi się jednak, że wzór byłby efektowniejszy na ciut grubszej włóczce
Like Like
0
Theodora
11 years ago
Dziękuję bardzo. :-) Wzór jest bardzo intuicyjny, jak już wejdzie się w rytm to idzie. Łatwo wyłapać ewentualne błędy, bo od razu jest "coś nie tak". Powyższa jest drugą wg tego samego wzoru i wyszła ładniej, bo narzucałam oczka metodą "odwrócona pętelka na grubszy drut" (nie mam pojęcia jak się fachowo to nazywa, niestety) chodzi o to, żeby dół był bardzo luźny, jak oczka były nabrane "metodą kontynentalną" to było za ciasno i brzydko mimo użycia grubszych drutów do nabierania. Zmieniłam też sposób kończenia, autorka poleca na drutach, mnie ładniej wychodzi szydełkiem.
Like Like
0
Ludwika
11 years ago
Ładny.ładny, czy trudny? Podoba mi się.No gratuluję:)
Like Like