Baby Silkpaca Lace - Malabrigo

Włóczka: Baby Silkpaca Malabrigo, Lace Lang Yarns
Druty: 3.5 i 4.0

Sweterek skończony lipcu, obfocony w sierpniu i wreszcie doczekał się umieszczenia go w galerii e-dziewiarki.

Każdy pasek to połączenia podwójnej nitki Baby Silkpacy z Lace Langa lub Baby Silkpacy z Lace Malabrigo i Lace Langa. Szlachetny w składzie i niezwykle przyjemny na grzbiecie ;-))

Kolorki jesienne to noszę go aktualnie prawie cały czas i z ogromną przyjemnością.

Link do wzoru.

mt_gallery:

Włóczka: Silkpaca Malabrigo, Lace Lang Yarns i Swan Lake Lotus Yarns

Druty: Novel 3.5 i 4.0

Dziś pokażę Wam nowy sweterek Ririko, który miałam ogromną przyjemność testować. Jest do końca czerwca w promocji, więc podaję link. Kod nie jest potrzebny.

Mój sweterek powstał z trzech nitek. Silkpaca Malabrigo kol.729, Lace Lang Yarns kol.33 i Swan Lake Lotus Yarns kol. 17, na drutach 4.0 i 3.5

Połączenie włóczek jest cudowne. Przyjemne w dotyku, Lace nadał delikatności jak zawsze, a dodatek jedwabiu we włóczkach spowodował, że dzianina jest lejaca. Mogłabym tego sweterka nie ściągać, gdyby nie to, że jest lato ;-)
Samo dzierganie to też niesamowita przyjemność, pod warunkiem, że temperatura jest sprzyjająca. Mnie czas gonił, bo musiałam zakończyć test, więc połowę swetra dłubałam w upale, a w domu temp przekraczała 35 °C. O tym co na zewnątrz już nie wspomnę. Teraz wyobraźcie sobie mnie siedzącą w fotelu, upoconą, z kudełkami z moherku przyklejonymi do ciała i fruwającymi po mieszkaniu, bo wiatrak robił z nimi co chciał, ha ha.... ale warto było, bo udzierg uwielbiam :-)

mt_gallery:

Top wiosenny bo włóczka to Baby Silkpaca Malabrigo wiec trochę cieplejsza . Ake na chłodniejsze lato tez idealna .Zrobiłam jako komplet do kardigana wydzierganego 2 lata wcześniej .

Dziergałam w podwójną nitką na drutach 3,25mm . Kolor szary i ecru w 2 nitki z Merino Mondiala - teraz można zastąpić Peppin merino .

Top dwustronny - z tył dekolt głębszy - to projekt.

mt_gallery:

Drogie Dziewiarki. Prezentuję 2 dziecięce szaliczki i 3 czapeczki.

Zestaw różowy wykonany z Baby Silkpaca Lace 734 (malabrigo) + Kid-Silk Drops 13.

Szalik zrobiłam (pierwszy raz) po skosie, posiłkując się radami Stasia108 z tego filmiku : https://www.e-dziewiarka.pl/filmy-e-dziewiarka-tv/6525-szal-po-skosie-80-odc-e-dziewiarka-tv - dziękuję!

Zestaw niebieski to Baby Silkpaca Lace 732 (malabrigo) + Kid-Silk Drops 07 (szaliczek zwykły, "ściągaczowy")

W jasnej czapeczce do Baby Silkpaca lace 734 dodałam jeszcze 2 włóczki : Silk Mohair 6028 Naturale (Lana Gatto) i Feeling Lana Gatto 10009.

Na wszystkie te udziergi zużyłam tak ok 1,5 motka Silkpaca Lace i po 1,5 motka Silk Mohair (szaliki mają ok 1,5 m długości). Pompony też e-dziewiarkowe

Wszystkie włóczki niezwykle przyjazne podczas dziergania, przecudnej urody i miękkości w gotowym wyrobie.

mt_gallery:

Ta włóczka naprawdę jakaś „ przeklęta „ Wczoraj opisałam dokładnie wszystkie perypetie i koleje jej losu i jak już miałam wysyłać to zniknęła nie tylko ta wiadomość ale i cała poczta .

Teraz wiec już tylko napisze , ze powstały całe slbo tylko w częściach 4 różne swetry i nic mi nie pasowało . Aż wreszcie postanowiłam zrobić z niej https://www.ravelry.com/patterns/library/muscari-sweater

Sweterek to połączenie włóczki BabySilkpaca Malabrigo i Mohair Ekstraklasse Zitrona . Druty 6mm .Moher zdecydowanie mięknie po praniu , na gołe ciało może podgryzać osoby bardzo wrażliwe .

To połączenie bardzo odporne - znisi prucie , rozdzielanie i noszenie . Ciepłe i lekkie- polecam

mt_gallery:

Szlachetny, ponieważ powstał z połączenia trzech cudownie delikatnych nitek w odcieniach jasnej szarości. Silkpaca Malabrigo (prawie 2 motki), Silk Mohair Lana Gatto (prawie 4 motki) i Lace Malabrigo (prawie 3 ). Bardzo trudno było uchwycić prawdziwy kolor ,ale myślę, że ważniejszy jest w tym przypadku fason oraz wzór ażuru. Kolory włóczek Malabrigo jak i Lana Gatto w każdej partii farbowania i tak mają nieco inny odcień. Aaaa....zapomniałabym. Wydziergałam ten sweterek na drutach Novel nr 4.0. 

Podaję link jeśli komuś się spodoba.

mt_gallery:

Komin powstał z połączenia dwóch włóczek Rico Creative Wool Degrade oraz Malabrigo Baby Silkpaca. 

Druty użyte do robótki miały rozmiar 4,5 mm. Komin ma wymiary ok. 62x35 cm.

Włóczka pierwsza z wymienionych nie jest wcale skręcona, więc trzeba trochę uważać przy przerabianiu, Baby Silkpaca nadała pracy wyjątkową miękkość.

Rezultat wart wniesionego wysiłku.

mt_gallery:

Sweterek powstał z czterech pasm włóczki,na drutach  nr 2,5.
Malabrigo Baby Silkpaca Lace kol.027 który jest poprostu cudowny.
 
mt_gallery:

Skończyłam "Beti Shawl". Projekt i wykonanie moje. Wymiar szala 165 cm x 65 cm powstałego z włóczki będącej mieszaniną jedwabiu i alpaki.Włóczka ręcznie farbowana.
2 motki po 50 g co daje roboczą ilość 770 metrów i wrabiane koraliki. Były momenty prucia ale nie zniechęcenia. Warto było.

włóczka Baby Silkpaca Lace Malabrigo - kolor Holly Hock

mt_gallery:

Choć nie wydziergane lecz wyszywane, wykonane z Baby Silkpaca Lace kolory - 063, 857 oraz 056. Nie jest doskonały ale jest to "mój" pierwszy groszek 3d 

mt_gallery:

Sweterek wydziergany z podwójnej nitki Baby Silkpaca Lace Malabrigo jest połączeniem kolorów: Zarzamora, Vaa, Azules, Archangel i Damask Rose na drutach nr 3,5 plus szydełko nr 3. Robiony na okrągło od dołu, a przedłużony tył  rzędami skracanymi. Przerabiałam już tę włóczkę jako pojedynczą nitkę, ale z podwójnej dzianina zdecydowanie bardziej mi odpowiada ;) Kombinacja własna

mt_gallery:

Włóczka Baby Silkpaca Lace 850 Archangel równo 100g (zostało ze 3 metry).
Duuużo koralików Toho 8o i 11o.
Druty 3,25 mm.
Wymiary ok. 150x60cm.

Wzór przypomniałam sobie z młodości oglądając na Ravelry taką chustę:   Rose Trellis Lace Shawl.
Kształt i rozliczenie oczek opracowywałam bardzo długo aby jak najlepiej wykorzystać dwa bezcenne precelki włóczki - najwięcej skorzystałam analizując projekty   Sunny Roses.

 mt_gallery:

Strona 1 z 3