Debiutuję w prezentacji prac dziewiarek i chcę się pochwalić "zielonym ażurowym" sweterkiem. Wydziergałam go z 3 i prawie pół motka Baby Silkpaca Lace Lettuce, na metalowych drutach addi 2,75. Tył i przód robione są razem od dołu, natomiast rękawy od góry wrabiałam wg wzoru zamieszczonego na blogu http://fiubzdziuu.blogspot.com/2011/01/rekawy-inaczej.html. Sweterek jest mojego pomysłu, wzór ażurowy z książki wydanej przez burdę w 1983 roku "Strick-Lehrbuch". Sweterek bardzo dobrze się nosi, po praniu trochę się wyciągnął o jakieś 7 - 8 cm, co mi nie przeszkadza. Wełenka absolutnie nie gryzie, jest cudna, ale dziergając musiałam uważać, bo po drutach po prostu się ślizga.
włóczka Baby Silkpaca Lace włóczka Baby Silkpaca Lace włóczka Baby Silkpaca Lace
włóczka Baby Silkpaca Lace   

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
migdal
7 years ago
Piękny udzierg! Podziwiam Twoją precyzję przy takiej cienkiej nitce...
Like Like
0
Hanka70
8 years ago
Świetne wykończenie i dobry pomysł na letnie wdzianko.
Like Like
0
kiziamizia
8 years ago
Serdecznie dziękuję za wszystkie miłe słowa i gorąco pozdrawiam :-).
Kiziamizia

p.s. do rękawów wrabianych tą metodą podchodziłam jak przysłowiowy pies do jeża. Zawsze bardzo mi się podobały rękawy z tzw. główką, niestety tradycyjnie robione wychodziły mi nieporadnie (uff). Tym sposobem rękawy "robią się same", chociaż z początku wydawały mi się nie do przejścia.
Like Like
0
Chudzinka
8 years ago
Mnie tez sie bardzo podoba :lol:
Like Like
0
masz
8 years ago
Jestem pod wrażeniem precyzji, rękaw pięknie wrobiony, podziwiam i zazdroszczę. :-)
Like Like
0
madameFiuFiu
8 years ago
Znakomity projekt.Piękny sweterek, misternie wydziergany. Wykonanie zasługuje na najwyższą ocenę! Moje słowa uznania. Pozdrawiam, dziękując za informacje na temat włóczki i samej dzianiny.
Like Like
0
arzfu
8 years ago
Baardzo udany ażurowy debiut, gratulacje
Like Like