Traumseide - Atelier Zitron

Przedstawiam sweter ala żakiet, wzór szydełkowy znaleziony w internecie zrobiony z cieniutkiej włóczki jedwabnej traumseide.

mt_gallery:

W ubiegłym roku zrobiłam sukienkę z dwóch motków Traumseide kolor brązowy z dodatkiem moheru lace firmy Lang yarn w kolorze beżowym.

Robiłam drutami w kilku rozmiarach od 4.5 ażur do 3.25 w okolicach pasa. 

Długość za kolano, rękawa za łokieć. 

Jestem bardzo zadowolona. 

mt_gallery:

Jeden, niecały motek Traumseide 005 czerwony,2 motki Lace Lang Yarns 060, druty 4,5 Knit Pro oliwne. Użyłam druty drewniane, aby zmniejszyć ślizganie się jedwabiu.Kolor dla odważnych,wybrała mi go Patrycja na spotkaniu e-dziewiarek w Łodzi, a dodam, że do Łodzi przyjechałam z Gdańska.

Szal w dotyku cudny, nie można go porównać z niczym.

Wzór zaczerpnęłam ze strony edziewiarka ,przetłumaczony przez Mariolcię, nie jest on łatwy, ale opłaca się poświęcić czas, bo efekt jest WOOW

mt_gallery:

Traumseide  - Atelier Zitron  / Lace – Lang Yarns

W zapasach leżał sobie spokojnie od dawna cieniowany Tramuseide o nazwie Samarkand i czekał na pomysł. Spodobał mi się bardzo szal Inusi z pięknym ażurem z Traumseide, postanowiłam więc wykorzystać mój motek. I przyznaję się, że po raz pierwszy kupiłam Lace’a  (bo generalnie od moherków trzymam się z daleka). Kolor 092  zielono- turkusowy.

Pomysł Inusi na połączenie tych dwóch nitek to strzał w dziesiątkę!

Szal jest cudownie delikatny i mnie wrażliwca w ogóle nie gryzie J

No i dzięki projektowi Inusi spróbowałam Lace’a i mimo moherkowych obaw – bardzo go polubiłam.

mt_gallery:

Sweter w kolorze jasnego wrzosu czy też jasnej lawendy.  Sweter został wykonany z włóczki Traumseide 041- jeden motek plus kilkadziesiąt metrów, Peppin merino nr 53, oraz Lace Lang  Yarns 007 - 4 motki. Druty nr 3,75.

Wzór akurat wzięłam z archiwalnego nr Sandry z 1991 roku, ale jest również dostępny bezpłatnie w Internecie. 

mt_gallery:

Topik wykonany z jedwabiu od Pana Zitrona pojedynczą nitką na drutach 2,5mm, z jednego motka Traumseide.

mt_gallery:

Traumseide 008 plus Lace 085 - 3 moteczki, aby wyrobić prawie do końca jedwab, wzór spisany przez Mari szal "Loutro" i druty 4.5 mm i mam piękny szal, w kolorze, w który jak się okazuje mi pasuje.

mt_gallery:

Szal Myrtle Leaf wykonany według wzoru dostępnego w książce Victorian Lace Today.

Zużyłam 1 motek włóczki Traumseide firmy Atelier Zitron w kolorze ecru/wanilia. Użyłam druty nr 3,5.

Włóczka ładnie się blokuje, jest lejąca i delikatna. Wykonanie szala zajęło mi baaardzo dużo czasu. Wzór dzierga się na prawej i lewej stronie, a border dołącza się do szala na końcu.

Włóczka ślizgała się na drutach, mimo że użyłam bambusowych, kilka razy oczka spadły mi z drutów, kilka razy się pomyliłam, kilka razy rzuciłam ją w kąt.

Poprawiało się trudno i długo, acz skutecznie :)

Wzór przerobiłam 35 razy (w książce jest 40 razy), ale nawet gdybym przerobiła dodatkowe 5 listków, to i tak szal wyszedłby mi dużo mniejszy niż się spodziewałam.

Szal ma wymiary 125x50 cm. Sprezentuję go jakiejś dziewczynce, może do komunijnej sukienki będzie pasował :)

mt_gallery:

To już trzecia chusta popełniona przeze mnie tym wzorem, a chusty to raczej nie moja specjalność.

Wzór zapamiętywalny, świetnie wytłumaczony na yt przez Panią Mariolcie, jeśli ktoś się waha, to proszę się nie poddawać, przyjemnie się dzierga tym wzorem.

Dane techniczne chusty: jeden precelek (niecały) w kolorze 040 (jeansowy), druty metalowe KP 3,5 mm (jedwab jest śliski, więc lepiej jest użyć jakiś tępych drutów, ja akurat takie miałam wolne), rozmiar chusty słuszny: dl. kręgosłupa 94 cm, 190x140.

Dzianina jest niezwykle delikatna i miła dla skóry, taka odrobina luksusu na co dzień.

Z końcowego efektu jestem bardzo zadowolona.

mt_gallery:

Letni topik z jedwabiu (Traumseide 055).

Długo się zbierałam do tego typu. Jesienią kupiłam jeden moteczek, ale zimą doszłam do wniosku, że nie da się zrobić z niego topu dokupiłam więc drugi i podwójnie na drutach 3.75 zaczęłam kombinować.

Wszystko rodziło się na bieżąco, bo wcześniej zaplanowany fason okazał się porażką dziewiarską. Jedwab jest specyficznym włóknem jednocześnie przecudownym w dzierganiu a w noszeniu to już czysta rozkosz dla ciała.

Przetestowałam w upały nadaje się znakomicie. Jest jak druga skóra i wspaniale się układa. Polecam na letnie bluzeczki warte tej ceny!!!

mt_gallery:

Jedwabny motyl - top wykonany z podwójnej nitki Traumseide firmy Zitron kolor malinowy drutami 2,5 mm, niestety nie starczyło jednego motka z drugiego zużyłam 25 g .

Bluzeczkę dorobiłam do motyla tak mi się podobał.

mt_gallery:

Sweter wykonany z dwóch połączonych ze sobą nitek.Traumseide w kolorze niebieskim (009) i Mohair Extra Classe (4516) firmy Zittron.

Plisy na drutach nr 3,5 natomiast reszta na drutach nr 4. Zużylam 1 motek Traumseide (troszkę zostało) i 3 motki Extra Classe.

Sweterek wyszedł niezwykle delikatny ,lekki i aksamitny w dodytku.No cóż, włóczek od Pana Zittrona nie trzeba zachwalać, trzeba spróbować aby się o tym przekonać.

mt_gallery:

Strona 1 z 3