Bourette - Campolmi

Buretta Campolmi   Bluzeczka zrobiona dwa lata temu z jednej cewki Buretty (200g), na drutach 2,75;

Według wzoru z raverly.

mt_gallery:

Sweterek wydziergałam jako test dla Jutty Hinterm Stein ( https://www.ravelry.com/patterns/library/exxtra ).

Powstał z połączenia nitek Campolmi: Seta Bourette (około 2 motki) i cieniutkiego Merino Superwash, na drutach 2,75.

Czerwone akcenty to Cotton-Viscose Drops. Włóczek już chyba nie ma w ofercie. Sweterek jest robiony od góry, ma bardzo ciekawe kształtowanie opuszczonych ramion.

Leży świetnie. Może mógłby być nieco luźniejszy.

Robiłam rozmiar L, czyli "mój", ale próbka była w zasadzie pół oczka mniejsza niż w rozpisce wzoru więc wyszło trochę bliżej ciała niż chciałam.mt_gallery:

Bourette Campolmi z kolorowym dodatkiem chyba Noro, 1 motek 200g, druty 3,5. 

mt_gallery:

bourette -sweterek wykonany z jedwabiu Bourette firmy Campolmi z  niecałej cewki ( zostało 17g) na drutach 3 mm, po praniu nie zmienił wymiarów, super do noszenia , wykończony odrobiną koralowego Kimona firmy Atelier Zitron 

mt_gallery:

Sukienkę zrobiłam szydełkiem z włóczki Seta Bourette color 14, zużyłam 2,5 cewki.

mt_gallery:

Koszulki – podobne do siebie – zrobiłam z połączenia Bourette – Campolmi (10, 12) i Lace – Drops (8150, 7120, 6790) – górne części na drutach 3,5, dolne 3,75. Przydatne szydełka: 2,5 i 3.

W jaśniejszej wersji karczek dorabiałam osobno i górną część „przyszydełkowałam”, dolną przyszyłam. Z granatową była przygoda… - chyba jeszcze nigdy tak nitka nie farbowała mi rąk w trakcie dziergania – jedynym sposobem było szorowanie ich płynem micelarnym – aż żałuję, że nie sfotografowałam wody z pięknym atramentowym zabarwieniem po zmoczeniu dzianiny ;) Ale takie połączenie nitek polecam, wyszły przyjemnie „ciężkie” i lejące.

Kombinacje własne

mt_gallery:

Top zrobiony został z Bouretty Campolmi na drutach 3,5mm .Zużyłam niecałą cewkę =700m

Włóczkę już przerabiałam więc spokojnie mogę polecić na letnie wyroby. Z początku wydaje się trochę szorstka ale mięknie po praniu . 
Zrobiony jako test https://www.ravelry.com/patterns/library/simply-perfect-summer

mt_gallery:

Tunikę wykonałam z jedwabnej włóczki Bourette Campolmi na drutach KP nr 4,5 w kolorze nr 10.

Włóczka świetna, przyjazna dla skóry, oczka po praniu ładnie się wyrównują, a sama dzianina układa się wspaniale. Polecam. 

mt_gallery: 

 

Koszulka z jedwabiu Campolmi Bourette wzór drops zrobiona na drutach addi 3mm na żyłce 
 
mt_gallery:

Tunika z cewki i ciut z drugiej (dzięki Beniu) na drutach: dół 2,5, góra 3, żakard 3,25 została reaktywowana z ubiegłorocznego ufoka. Wykorzystany został dół, górę w postaci okrągłego karczka sprułam, bo strasznie falowała. Wzór bez wzoru powstawał na bieżąco, miałam dół, żakardowy karczek (zdecydowanie nie polecam bouretty na żakardy, w robocie hard core), zrobiłam modyfikując do swoich potrzeb zdjęcie haftu z Printeresta, później kombinowałam jak to połączyć (wzorowałam się rozmiarowo na tunice z materiału). Wyszła długa jak sukienka, ale ja sukienek nie noszę więc będzie długa tunika. Chyba się polubiłyśmy.

To mój pierwszy dekolt formowany rzędami skróconymi,  jeszcze nie całkiem taki jakbym chciała, ale co tam, następne będą mniej dziurawe, pierwsze koty za płoty.

mt_gallery:

Jedwab Silk Bourette w roli głównej i wymarzony czerwony sweterek. Z ażurem na rękawach. Cewka bardzo wydajna, zużyłam jakieś 2/3. Po przepraniu oczka ułożyły się bardzo równiutko. 

mt_gallery:

Letnia bluzeczka wydziergana z włóczki Bourette Campolmi, kolor granatowy - nr 12. Robiona na drutach ChioGoo 2,75 na żyłce, według wzoru DROPS 175-31.
Zużyłam całą cewkę 200g. Rozmiar 42/44, jest luźna, przewiewna, idealna w upalne dni.

mt_gallery:

Strona 1 z 2