Seidenstrasse - Atelier Zitron

Sweterek z żakardowym motywem Seidestrasse 04

Użyłam jednego motka Seidenstrasse kolor 04 i rozmaite resztki białych włóczek o zbliżonej grubości i podobnym "ciepłym" składzie. Poza żakardem całość wzorem ryż pojedynczy. A przy karczku resztka granatowego merinocota.
Dopiero dziś sweterek doczekał się sesji fotograficznej.

mt_gallery:

Chusta wydziergana z włóczki Seidenstrasse od Atelier Zitron na drutach 4,0mm.

Poszło 2 motki. Świetna niteczka, super się przerabia.

Miałam wątpliwości czy chusta nie będzie za mała, ale po blokowaniu znacznie urosła i jej wielkość jak dla mnie jest idealna; wymiary 170x85, stała się lejąca i delikatna, taka moja wymarzona.

Kolor 9013, na zdjęciach jakby lekko granatowy. Ale zapewniam, że to piękna, klasyczna szarość.

To projekt Susan Haviland, ale w mojej wersji jest nieco inny.

Jestem bardzo zadowolona.

mt_gallery:

Szal wykonany z trzech szarości Seidenstrasse i błękitnego Socka - wszystko drutach na 3,5.

Wyciągnął się w praniu niemożebnie, ale dzięki temu można się solidnie zakutać na zimę!

mt_gallery:

Sweterek z delikatnym ażurem wykonany z 2,5 motka włóczki Seidenstrasse firmy Zitron na podstawie wzoru z Sandry, zmieniłam wzór na rękawie, wykonany drutami 3,5mm, bardzo miła i dobra do dziergania wełna z jedwabiem, nie za ciepła w sam raz na wiosnę.

mt_gallery:

Pierwszym, zrobionym swetrem w roku 2021 został Jingle, którego to zaczęłam dziergać w Sylwestra.

Pierwszy, okrągły żakardowy karczek, do którego zrobienia podchodziłam jak przysłowiowy pies do jeża a to przecież nic trudnego się okazuje! Ja jestem z siebie mega dumna!

Wzór autorstwa Isabell Kreamer dostępny tu: Ravelry: Jingle pattern by Isabell Kraemer. Zrobiony z włóczki Seidenstrasse kol.9013 - 3 motki (choć nie całe bo troszku zostało). Do żakardu wykorzystałam Merino 200 Bebe w kol. 311 musztardowy, niecały motek ( przytuliłam sierotkę! ) i kol.302 czyli biały - niewielkie ilości a robiony był na drutach 3,75 mm.

I nie ukrywam, że błyskawicznie zrobiony bo skończyłam go 16 stycznia. Ale włóczka to praktycznie sama po drutach sunęła!

mt_gallery:

 

Po pierwsze lepiej kupić na konkretny projekt , żeby włoczki nie zabrakło a po drugie jak się dokupuje to podać numer serii .

Ale ja z włóczki miałam dziergać co innego a dokupywałam po 2 latach więc nie liczyłam , że jeszcze może być tej samej serii . I dlatego sweterek na zdjęciach jeszcze ma rękawy w innym odcieniu . Jeszcze bo niezawodna Pattulka wyczarowała 1 moteczek z tej samej serii.

Sweterek powstał z włoczki Seidenstrasse Zitrona ( ecru i bez ) i resztek Malabrigo Sock .Dziergslam na drutach 3,25 i 3,5mm Włóczka bardzo przyjemna w dotyku , dzierga się dobrze chociaż troszkę się rozwarstwia . Nie polecam jednak na projekty z duża ilością prób i błędów .

Kolor beżowy po 2 projektach  i przeżył ale widać wyraźnie , że nitka już nie taka sama . Wzór to Jingle Isabel Kraemer

mt_gallery:

Można powiedzieć że pierwsza , z jasnobeżowej Seidenstrasse , zużycie 160 gram , druty nr 3, 75

mt_gallery:

Seidenstrasse + Art-Deco.

Sweter wykonany z dwóch pieknych włóczek.Zużyłam 2 motki Seidenstrasse i ok.1/3 motka Art-Deco ( nagroda w konkursie na pracę miesiąca).Sweter robiony w częściach od dołu do pachy .Na okrągły karczek uzyłam włóczki Art-Deco.Plisy wykonane na drutach nr 3,25 pozostae części na drutach nr 3,75.

Obydwie włóczki goraco polecam.Bardzo dobrze się z nich dzierga a dzianina jest niezwykle milutka.Dodam jeszcze ,ze po zmoczeniu wyrób "urósł" ok.6 cm. na długośc.

mt_gallery:

Nadal walcząc z resztkami włóczek powstało "wrzosowisko".

Poszło na nie ostatni motek wrzosowo-różowy mojej ulubionej SEIDENSTRASSE od Pana Zitrona i 1,5 motka podwójnie wziętego SILK MOHAIR od Lana Gatto (jeszcze troszkę zostało).

Druty 3, 3,5, 4

mt_gallery:

Bluzeczka Este według wzoru Justyny Lorkowskiej.

Wykonałam z pięknej włóczki Seidenstrasse firmy Atelier Zitron, na drutach 3,75 i 3,5 mm.

Zużyłam 2 i 1/3 motka.

mt_gallery:

Wydziergany został drucikami 3,5 i 4 mm, z "Seidenstrasse" Zitron - 230g. 

mt_gallery:

Wydziergłam z "Seindestrasse" Zitron, drucikami 2,5- 3,0 -3,5. Łącznie zużyłam 2 motki.

mt_gallery:

Strona 1 z 2