Aida - Lane Mondial

Bluzeczka została wydziergana z archiwalnej już włóczki Aida (Mondial) kilka lat temu. Dobrze się nosi, jest lejąca, przyjemna dla skóry. Nadal w dobrym stanie.

Na rozmiar M/L wykorzystałam 6 motków (bluzka waży 306g). Robiłam od dołu w okrążeniach na drutach 5.0, dolna plisa na 4.0. Dekolt i rękawy wykończone szydełkiem.

mt_gallery:

 

Miały być reszteczki w paseczki, ale było ryzyko, że nie uda się wyrobić resztek do ostatniego cm. Bo jak wyliczyć, żeby nie zabrakło I nie zostało a było w sam raz. 

Pozostało pobawić się w malowanie kresek. Dodatkowo, ponieważ użyte włóczki trochę różniły się grubością w bonusie otrzymałam linie załamania. Jak dla mnie jest o.k.

Użyte włóczki to czarną Aida Mondial w ilości trzech motków. Resztka Kimberley I Echt/ z woreczka resztek od Mariolci/ . Resztka Lily oraz trochę Bubles Ispe i Lino w kolorze buraczka a dół to Lino czarne.

Druty 4,5mm.

mt_gallery:

Ze wszystkich wygibasów jakie można robić na drutach mozaiki, żakardy, wszelkie warkoczowe przeplatanki najmniej lubię robić ażury. Nitkę zaciskam mocno dzięki czemu oczka są równiutkie, ale przerobienie narzutu stanowi spore wyzwanie. Bardzo pomocne są wymienne druty, bo "podawczy" może być cieńszy niż drut "robotnik" Wzór z Sandry 5/2004 mimo, że już kiedyś miałam podobną bluzkę kusił i to bardzo.

Letnia bluzka dziura za dziurą zrobiona z białej Aidy Mondial na drutach 4,5mm i ażur na 5mm.Robiona od góry. Poszło sporo motków, bo t dziurawy ażur jest bardzo włóczkożerny. Motyw zaczyna się od 20 oczek, ale później w każdym następnym rzędzie jest tych oczek więcej. Dla chętnych dodaję zdjęcie schematu i opis symboli. Świetnie sprawdzi się w chustach i letnich szalach.

mt_gallery:

Włóczka: Aida
Druty: 4.0

Mój nowy, letni top autorstwa Hinterm Stein, który miałam przyjemność testować powstał z Aidy na drutach 4.0
Do 20.06. jest 15 % zniżki, kod nie jest potrzebny. 

P.S.
Przedstawiam Wam mojego nowego narzeczonego. Prawda, że przystojny?

mt_gallery:

Bluzeczkę wydziergałam z 300 g Aidy Lane Mondial na drutach 4,5.

Inspiracją była dzianina z "Sandry" 3/2018.

mt_gallery:

Koszulkę wydziergałam z niecałych 6 motków Aidy (Lane Mondial) na drutach nr 5 i szydełkiem 3,5.

W kominie ze spuszczanymi – zdecydowanie rzadziej ;) – oczkami połączyłam – jeden motek Sol Degrade (Lang Yarns 06) – pojedynczo,  Aidę (Lane Mondial) i Gammę Color (Lang Yarns 035) – jako podwójną nitkę na drutach 5,5.

Do wszystkiego szydełko 3,5.

Kombinacja własna

mt_gallery:

Pod koniec zeszłorocznych wakacji wydziergałam dwie koszulki – to jedna z nich – białą krzywą zrobiłam z Aidy (Lane Mondial) na drutach (prawdopodobnie…) nr 5 oraz szydełkiem nr 3. Okazało się, że biel też nie łatwo fotografować – hahaha! Kombinacja własna.

mt_gallery:

Pomimo chłodów i zbliżającej się zimy powstała bluzka z chłodnej włóczki Aidy Mondial. Trochę poczeka na cieplejsze dni. Bluzka wykonana w/g projektu Joji Locatelli - Cedar Pulover (Ravelry), na drutach 4 mm, kolor ciemny niebieski, waży 450 gr.

mt_gallery:

Bluzeczkę wykonałam z ulubionej letniej włóczki Aidy. Najbardziej lubię przerabiać ją na drutach 5,5mm i więcej ale tym razem powstała na drutach 4 mm jako test dla HintermStein.

Zużyłam 6 motków. Na cieńszych drutach dzianina jest cięższa, mięsista ale nadal przyjemnie lejąca.

Wzór dostępny na ravelry

mt_gallery:

Top, do wykonania którego zainspirowała mnie Kamila Wojciechowska. Włóczki czekały na realizację ponad rok. Nie wiem czy fajny czy nie, ale właśnie sprawdził się świetnie na wycieczce rowerowej nad morzem. Bardzo go lubię bo włóczki niesamowicie przyjemne.

Top powstał na drutach 4.5 z trzech motków białej Aidy, jednego motka granatowej Gammy i jakichś resztek czerwonej nitki z moich wykopalisk :-)

mt_gallery:

Bluzka z białej Aidy wykonana na drutach nr 4,5.

Zużycie włóczki to 4,5 motka. Zabrakło mi na plisę i dlatego uzyłam Aidy w kolorze jeans.

mt_gallery:

Bluzeczka na lato powstała z włóczki Aida ok 4,5 motka na drutach 4,5 według projektu Svetlany Volkovej "Arisu". 

Otwory na ręce wykończone szydełkiem oczkami rakowymi.  

mt_gallery:

Strona 1 z 2