Ze wszystkich wygibasów jakie można robić na drutach mozaiki, żakardy, wszelkie warkoczowe przeplatanki najmniej lubię robić ażury. Nitkę zaciskam mocno dzięki czemu oczka są równiutkie, ale przerobienie narzutu stanowi spore wyzwanie. Bardzo pomocne są wymienne druty, bo "podawczy" może być cieńszy niż drut "robotnik" Wzór z Sandry 5/2004 mimo, że już kiedyś miałam podobną bluzkę kusił i to bardzo.

Letnia bluzka dziura za dziurą zrobiona z białej Aidy Mondial na drutach 4,5mm i ażur na 5mm.Robiona od góry. Poszło sporo motków, bo t dziurawy ażur jest bardzo włóczkożerny. Motyw zaczyna się od 20 oczek, ale później w każdym następnym rzędzie jest tych oczek więcej. Dla chętnych dodaję zdjęcie schematu i opis symboli. Świetnie sprawdzi się w chustach i letnich szalach.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
Anowi
2 years ago
Śliczna bluzeczka
Like Like
0
IBAG
2 years ago
Dzianina o dużym uroku,perfekcyjnie wykonana,ażur wart zastosowania.Gratuluję!
Like Like
0
rita
2 years ago
Śliczna i elegancka,oczka równiutkie i fajny ażurek wkomponowałaś.Ale jak rękawek jest wykonany w bluzeczce dzierganej od góry?
Like Like
0
aneczek
2 years ago
Pięknie dziergasz???
Like Like
0
IYN - Izabela Yrsa
2 years ago
Bluzeczka jak marzenie. :)
Like Like
0
Magda_c
2 years ago
Kochane, bardzo Wam dziękuję. Aida jest super i ten wzór ażurowy pieknie na niej sie zaprezentował.
[
Like Like
0
migdal
2 years ago
Magdo, jak pięknie ten ażur wypracowałaś - znam Aidę i wiem, jaką przyjemność będziesz miała z noszenia jej nawet w upale - świetna bluzeczka!
Like Like
0
Moni42
2 years ago
Piękna bluzeczka. Ja z kolei uwielbiam ażury, a w takiej wersji szczególnie.
P.S.
Tylko ta "Grażyna" jakaś taka dziwna ,hi hi....
Like Like
0
Ofelia
2 years ago
Piękna bluzka i piękne widoki!;) Ażur grzechu wart! Dekolt pięknie wykończony i te zaszewki na biuście!! W każdym detalu przemyślany udzierg! :) Dziękuję, że podzieliłaś się przepisem na ażur! Przepięknie wyszło!:)
Like Like
0
stasia108
2 years ago
piękna bluzeczka i ażurek bardzo interesujący
Like Like