Linello - Lang Yarns

Sweter w rozmiarze w rozm. M wykonany z 3 motków Linello ( 010 ) i 2,5 motka Lace lang Yarns (048).

Cudowny mariaż! Sweterek jest cudownie mięsisty i puszysty zarazem, a jednocześnie lejący. Takie lubię najbardziej.

Miałam obawy czy łączyć len z moherkierm i jedwabiem, ale teraz jestem zachwycona.

Już kolejny taki sam duecik tylko w innych kolorach czeka w kolejce na przerobienie.

mt_gallery:

Sukienka 3 linello i dodatek lino druty 3 5 i 4.

Robiło się super.

mt_gallery:

Udane małżeństwo to połączenie dwóch włóczek
1 motka Linello 065
1 motka Fresh 8166
2 motków Fresh 9504
Zużyłam wszystko,
dla wymiarów mierzonych na płasko:
pod pachami 50 cm
w biodrach 67 cm cm
długość całkowita 67 cm

Reglan robiony od góry na okrągło 3,5 (?) do momentu najjaśniejszego różu. Zmieniamy na Fresha, którym robimy jeden segment od lewych do lewych oczek i znów wracamy do Linello do wysokości górnego brzegu miseczki stanika. Zmianiamy na Fresha i przechodzimy na druty 4. Tak robimy do talii, po czym zmieniamy na Linello powtarzając ponownie operację jw. tj.do momentu najjaśniejszego różu. Zmieniamy na Fresha robimy jeden segment od lewych do lewych oczek i znów wracamy do Linello. Na wysokości bioder druty nawet 4,5 i wchodzimy z Freshem ciemnym mając w zapasie kilka metrów Linello do włączenia z Freshem pod koniec robótki.

Podczas pracy Fresh jest sztywniejszy i niewdzięcznie pracuje, oczka są koślawe ale po praniu > to nabiera całość sensu.
Wzór znaleziony na garnstudio.

mt_gallery:

Linello – Lang Yarns, kolor nr 055, w sam raz na późnoletnie spacery w kwitnących nawłociach, wpadł mi w oko, kiedy tylko pojawił się w ofercie, ale udało mi się wtedy kupić tylko jeden ostatni motek.

Byłam zachwycona jego kolorystyką, tak więc gdy dotarła nowa dostawa, od razu dokupiłam jeszcze 3 motki. Pomysł na ażurowy sweterek z rękawami ¾ do narzucania na letnie bluzki zaczerpnęłam z Sandry, Powstała rzecz bardzo miła w noszeniu i pozytywnie nastrajająca w kolorystyce.

Ściągacze i wykończenie dekoltu wykonałam z resztek Fresha nr 8714 (Lana Gatto) w kolorze terakoty, który idealnie wg mnie zgrał się z kolorami Linello.

Druty 3,5.

mt_gallery:

… i nitki, i kolory, i oczka, i połączenia, i dziergać, i nosić… ;)

Po zrobieniu poprzedniego udziergu z motywem podnoszonych oczek w Lino i Baby Cotton, postanowiłam zrobić kolorową wersję i bardzo chciałam wykorzystać do jej wydłubania jeden motek Linello i prawie się udało, ale jak mówi pewna firma „Ż” – prawie robi różnicę… - hahaha! Były już przód, tył i jeden rękawek – obawiając się, że to, co zostało nie wystarczy na drugi, postanowiłam wykorzystać kawałek Linello 53 – na pozór wyglądały razem bardzo dobrze, ale tylko jak leżały obok siebie – kolory idealne – no niestety, po przerobieniu drugiego rękawka okazało się, że zupełnie ze sobą nie leżą! Na jednym ze zdjęć pokazałam, jak bardzo nie leżały i ile koloru 54 mi zostało ;) Postanowiłam zacząć od nowa wykorzystując resztkę, potem podprułam rękawek numer jeden wykorzystując kilka metrów kolorowej nitki i znalazłam resztkę Linello 52 – i to było to! - czyli tak naprawdę zabrakło mi włóczki na 4 rzędy… – dobrze mieć resztki – szczególnie te niespodziewanie pasujące – hahaha!

Koszulkę wydziergałam z nitek Lang Yarns: Linello (54 + 52 ;)), Pride (26) i Lino (26) na drutach 3,75 i szydełkami 3 i 2,5. Robiona w kawałkach od dołu – skosy ramion i „główki” rękawów rzędami skracanymi, następnie zszywane szydełkiem obustronnie po prawej stronie robótki tak, aby szwy były na wierzchu ;) Dzianina bardzo, bardzo miła w dotyku i noszeniu ;)

Kombinacja własna

mt_gallery:

CHUSTA "LUNKA"
Chusta wydziergana w idei tegorocznego trendu na "chusty wykonane od rogu z lnianych włóczek".

Bardzo chciałam zmierzyć się z tym zadaniem, zwłaszcza że to mój pierwszy udzierg wykonany z lnianych włóczek i teraz już wiem, że na pewno nie ostatni.

Na chustę zostały zużyte; po jednym moteczku: LG Fresh 8711, Lang Linello 056 oraz 2 moteczki ISPE Lino Fiorentino 30.

Całość wykonana na drutach nr 3.75 dla urozmaicenia ściegu gładkiego zrobiłam paski ściegiem ryżowym na granicy fresh/linello i linello/lino, a sam koniec chusty ozdobiłam rzędem ażurowych dziurek i 3 rzędami francuza.

mt_gallery:

Chcę pochwalić się ukończoną chustą z Linello 52 w połączeniu z Drops Safran 60 inspiracja e-dziewiarka . Na pewno coś jeszcze wykonam z tej pięknej włóczki. Lejąca i niezwykle miła w dotyku polecam. Alina

Moja praca z lnu 100% zakupionego w sklepie w Łodzi up. Danusi. Miała być dla dziergaczki, ale przytuliła córka. Teraz na tapecie drugi egzemplarz oraz chusta z Safran 60 Drops oraz Linello53.Topik inspiracje z YT len Lana Gatto 8171.

mt_gallery:

Dołączyłam do klubu dziergających chusty i w trzy dni popełniłam taką oto chustę na Novelach nr 4,5. Dobór kolorów zawdzięczam Patrycji z krakowskiego sklepu E- dziewiarka. Tam też zostały zrobione zdjęcia przez Patulkę, bo przecież musiałam się pochwalić!

Motek Linello nr 25 w doborowym towarzystwie Lino Fiorentino nr:25, 26 i 29. Ażur na 4 rzędy zrobiłam podwójnie, dodając rządek francuza dla symetrii, co 40 rzędów gładkiego prawego (dziękuję Danusi za rady). Lino Fiorentino po namoczeniu zmiękł, oczka się wyrównały.

Zakochałam się w tych lnach, kolejne projekty na drutach...

mt_gallery:

Chustę zrobiłam z Linello 25 i Pride średni kolor oliwkowy po 1 motku. Wydawało mi się, że jest ciemna więc rozjaśniłam kilkoma paseczkami Pride jasny fiolet.

Nie wiem, czy telefon odda kolory rzeczywiste.

mt_gallery:

Koszulka robiona w kawałkach – doły przodu i tyłu oraz mankiety rękawków w poprzek, następnie raglanowe części, które zszyłam szydełkiem – wydziergana nitkami Lang Yarns: Linello (025) oraz Pride (026 i 023) na drutach nr 3,5 i szydełkami nr 2,5 i 3.

„Kropki” – najbardziej mi potrzebne dla równowagi – hahaha! – wydłubałam szydełkiem nr 2,5 i przywiązałam od spodu.

Kombinacja własna

mt_gallery:

Wydziergane zostały z niecałych 4 moteczków Linello 054, które dość długo nabierały mocy urzędowej, aż w końcu przewinęłam je, dzieląc na dwa zestawy kolorystyczne.

Pierwszy powstał top w różo- żółcieniach, a następnie mój, turkusowo-zielono-żółty. Ściągacze wykonałam z jasnożółtego Lino. Oba dziergałam drutami: 3,5mm- ściągacze, 4mm- dżersej prawy, a wykończenie pod szyją- 2,5mm.

Na ostatnim live poruszany był temat doboru jednokolorowej włóczki do Linello 054, według mnie do niego pasują wszelakie żółtości.

Moja bluzeczka dobrze się nosi, jest bardzo delikatna i przyjemnie chłodzi. 

mt_gallery:

Chusta w myśl idei naszej Danusi.

Robiona od rogu na drutach Addi Novel 5 mm.
Główny kolor to Linello 025 a na początku chusty granat Lino Fiorentino 30 a na końcu oliwka Lino Fiorentino 26.

mt_gallery:

Strona 1 z 3