… i nitki, i kolory, i oczka, i połączenia, i dziergać, i nosić… ;)

Po zrobieniu poprzedniego udziergu z motywem podnoszonych oczek w Lino i Baby Cotton, postanowiłam zrobić kolorową wersję i bardzo chciałam wykorzystać do jej wydłubania jeden motek Linello i prawie się udało, ale jak mówi pewna firma „Ż” – prawie robi różnicę… - hahaha! Były już przód, tył i jeden rękawek – obawiając się, że to, co zostało nie wystarczy na drugi, postanowiłam wykorzystać kawałek Linello 53 – na pozór wyglądały razem bardzo dobrze, ale tylko jak leżały obok siebie – kolory idealne – no niestety, po przerobieniu drugiego rękawka okazało się, że zupełnie ze sobą nie leżą! Na jednym ze zdjęć pokazałam, jak bardzo nie leżały i ile koloru 54 mi zostało ;) Postanowiłam zacząć od nowa wykorzystując resztkę, potem podprułam rękawek numer jeden wykorzystując kilka metrów kolorowej nitki i znalazłam resztkę Linello 52 – i to było to! - czyli tak naprawdę zabrakło mi włóczki na 4 rzędy… – dobrze mieć resztki – szczególnie te niespodziewanie pasujące – hahaha!

Koszulkę wydziergałam z nitek Lang Yarns: Linello (54 + 52 ;)), Pride (26) i Lino (26) na drutach 3,75 i szydełkami 3 i 2,5. Robiona w kawałkach od dołu – skosy ramion i „główki” rękawów rzędami skracanymi, następnie zszywane szydełkiem obustronnie po prawej stronie robótki tak, aby szwy były na wierzchu ;) Dzianina bardzo, bardzo miła w dotyku i noszeniu ;)

Kombinacja własna

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

1
stasia108
1 year ago
tak jak uwielbiam, mieszanka wybuchowa, cudnie
Like Like
0
migdal
1 year ago
Ellysmoczka, IBAG, Rita, Dananowa, Magda_c - KOCHANE - SERDECZNIE WAM DZIĘKUJĘ ZA TYLE MIŁYCH KOMENTARZY!

Ellysmoczka - bardzo się cieszę, mam nadzieję, że popełnisz taką koszulkę, bo dobrze się ją nosi ;)

Pozdrawiam Was serdecznie!
Like Like
0
Magda_c
1 year ago
Kolory i wzór i wykonanie i modelka - wszystko jak zwykle na najwyższym poziomie. Podziwiam nieustannie Migdałku Twoje projekty.
Like Like
0
Dananowa
1 year ago
I znowu cudo Migdałku, podziwiam Twoją kreatywność, jesteś niesmowita, jedyna i niepowtarzalna. Pozdrawiam.
Like Like
0
rita
1 year ago
Dobrze jest posiadać różne resztki nitek,zawsze można coś pokombinować.Tobie udało się to perfekcyjnie.Świetna koszulka,podziwiam Twoje pomysły. :-)
Like Like like 1
0
IBAG
1 year ago
Przerabiane przez Panią niteczki nieustannie wprowadzają w podziw i uznanie dla umiejętności oraz kreatywności.Serdecznie gratuluję uroczego sweterka!!!
Like Like
0
ellysmoczka
1 year ago
Migdałku kolejny przecudnej urody sweterek! Kolejny w którym się zakochałam i muszę Mieć! Jesteś skarbnicą pomysłów! Ktoś kiedyś pisał, że powinnaś stworzyć własną markę i miał rację. Twój styl jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Nieustannie podziwiam!
Like Like
0
migdal
1 year ago
Baśka1, Ilo - WIELKIE DZIĘKI KOCHANE DZIWIARKI! - bardzo się cieszę, że moje kombinacje Wam się podobają ;) - jest mi bardzo, bardzo miło!
Like Like love 1
0
Ilo
1 year ago
Malujesz te swoje sweterki jak kredkami :-) Po każdej Twojej nowej prezentacji, chcialoby się od razu łapać za swoje pudełko (czytaj zbiory ... ;-)) i dziergać.
Gratuluję kolejnej pięknej pracy !
Like Like
0
baśka1
1 year ago
Bardzo podobają mi się bluzeczki z podnoszonymi oczkami, dziękuje, że dzielisz się z nami Twoimi pomysłami i udziergami
Like Like