Sorrento - Lana Gatto

To cudo to połączenie SORRENTO 9275 fuxia i TRAUMSEIDE 020. Robiony na drutach 4mm.

Len i jedwab przyjemny dla ciała.

mt_gallery:

Ten sweterek to cudo w noszeniu przez cały rok. Został zrobiony z połączenia SORRENTO 9279 blu i SILKY 8725.

Robione na drutach Addi Novel 4.5.

mt_gallery:

Drugi udzierg to top z Sorrento

Kiedy zobaczyłam ten len w ofercie sklepu od razu zaklinał mi z pewnym projektem, który bardzo mi się podobał. Zdjęcie tego topu zobaczyłam w Internetach i po dostawie paczuszki z włóczką ochoczo przystąpiłam do robienia próbek, pomiarów i rozgryzania projektu na podstawie zdjęcia. Sama konstrukcja trudna nie jest, ale włóczka może trochę zaskoczyć mówiąc szczerze.

Ten len przerabiany ściegiem gładkim lubi się rozciągać, po namoczeniu przypomina skorupę, ale już po wyschnięciu bardzo zmiękł i stał się cudownie lejący i bardzo gładki. Do tego efekt przetarcia delikatnego błękitu bardzo mnie urzekł.

Wnioski co do włóczki mam takie, żeby pracować bardzo starannie, liczyć dokładnie rzędy. Dokładnie ułożyć do suszenia. Mniej kłopotu włóczka pewnie sprawi na szydełku lub może innym ściegiem (robiłam próbki ryżem)

Top jest robiony w częściach od dołu. Na rozmiar 38 nabrałam 60 oczek na druty 2,5 i stopniowo dodawałam 4 oczka przez narzut. Tak by przerabiając 20 cm przybyło mi 10 cm szerokości. Na wysokości 35 cm lekko zamknęłam oczka na pachy a na wysokości 38 cm podzieliłam z przodu oczka, żeby zamykać dekolt. Nie robiłam notatek.

Zużyłam 5 motków.

Komfort noszenia topu nawet w upale jest bardzo duży. Lejący len, luźny, przewiewny krój!

Nad zdjęciami popracuję następnym razem. Wybaczcie. 

mt_gallery: