Pride - Lang Yarns

Z zakupionej włóczki Pride, kolor 0006 (obłędny chaber) w ilości ok 4 motków powstał ten oto sweterek (Top Sommer sky) wg wzoru Comfort zone knits z moimi modyfikacjami (wykonałam rękawki 3/4) na drutach 3,75 mm Novel, ściągacze na 3,25 mm.

Bluzeczka ma dekolt w serek oraz ściągacze robione oczkami prawymi przekręconymi. Bardzo jestem zadowolona z końcowego efektu.

Włóczka fantazyjna w gotowym wyrobie wygląda cudownie, polecam.

mt_gallery:

Chusta powstała na podstawie chusty, którą zrobiła Danusia :) Przecudna, tak mnie oczarowała, że postanowiłam zrobić taką dla siebie.

Włóczek Pride i Linello pewnie nikomu nie trzeba przedstawiać :) jeśli ktoś jeszcze nie przerabiał to polecam chociaż podjąć próbę z jednym moteczkiem.

Ja też tak zaczynałam - a może spróbuję jeden motek, najwyżej mi się nie spodoba. Taaaaaaaak ;) peeewnie, naiwna ja. Jak może się nie podobać??? Jestem oczarowana jak układają się kolory w tej nitce. Jest to kolejny kolor który przerobiłam i już mówię, że nie ostatni ;)

Szal właśnie się suszy a głowę suszą kolejne kolory ;)

mt_gallery:

Sweterek z 2 motków Pride i 1 motka Linello firmy Lang Yarns wykonany na drutach 4, ale przez to, że robię luźno powinnam na 3,5 zrobić, wzór trochę przerobiony z gazetki Wzory na druty 4/2021

mt_gallery:

Bluzeczka sierpniowo - wrześniowa. Byłam przekonana, że wysłałam ją do galerii, ale niestety nie.

Powstała z Pride, Lino i Golfa b- drucikami 3,5 mm. Jest jedną z moich ulubionych.

Pride i Lino, to wspaniałe niteczki.

 mt_gallery:

Sweterek robiony o dołu w częściach powstało z włóczek firmy Lang Yarns: Pride (99) oraz na obróbki Lino (99) na drutach 3,75 i 3,5 oraz szydełkami 3 i 2,5.

Przedłużany tył, skosy ramion, podkrój dekoltu oraz „główki” rękawów zrobiłam rzędami skracanymi i wszystkie szwy szydełkowe wykonałam na wierzchu.

Kombinacja własna

mt_gallery:

Koszulka robiona w kawałkach – skosy ramion, „główki” rękawów i przedłużenie tyłu rzędami skracanymi, następnie zszywane szydełkiem obustronnie po prawej stronie robótki tak, aby szwy były na wierzchu, co bardzo lubię ;) – wydziergana nitkami Lang Yarns: Pride (92 – ok. 2,5 motka), Crealino (21, 26) oraz Canapa (88) na drutach nr 3,75 i szydełkami nr 2,5 i 3.

Dzianina niezwykle miła w dotyku ;)

Kombinacja własna

mt_gallery:

Tunikę wykonałam z 3 motków włóczki Wool Addicts, druty nr 4 , szydełko nr2

Robiłam w dwóch częściach. Chciałam uzyskać lekkie kimono.

Dawno nie zszywałam dzianiny a właściwie łączyłam szydełkiem.

Zdecydowanie wolę robić raglanem od góry.

Tunika jest długa z dużymi rozporkami. Całość wykończyłam szydełkiem oczkami zamykającymi.

Zrobiłam bardzo prosty fason tuniki, ponieważ sama włóczka jest efektowna, ma lekkie zgrubienia, które sprawiają, że dzianina sama w sobie jest ciekawa.

Po namoczeniu dzianina mięknie i jest lekka tak jak Linello

Pozdrawiam dziewiarki

mt_gallery: