Crealino - Lang Yarns

Kardigan z lnu i bawełny z Crealino - robiłam kardigan z resztek Linosy Mondiala oraz Linea Pura Lanny Grossa zakupione dawno w e-dziewiarce są to len z bawełną i nie wychodziło, więc prułam dopiero podpatrzyłam jak inne dziewiarki łączą z innymi włóczkami to i ja dodałam Crealino Lang Yarns i wyszedł super kardigan, dół robiony naokrągło na drutach drewnianych fi 5,5mm, plisy pojedynczym ryżem, dodałam Crealino jasna oliwka i beż.

Z Linosy mam bluzeczkę no i wyszedł bliźniak

mt_gallery:

Lniana koszulka jest robiona „na wagę”… ;) Bardzo chciałam, żeby mi wystarczyło po jednym motku Crealino z każdego koloru – dzięki wadze kuchennej – wystarczyło! – hahaha! – na jednej z fotek widać, ile dokładnie zostało z dwóch kolorów ;)

Koszulkę zrobiłam od dołu w częściach i powstała z włóczek firmy Lang Yarns: Crealino (19, 22, 62) i (Pride (99) na drutach 3,5 oraz szydełkami 3 i 2,5.

Kombinacja własna

mt_gallery:

…kawałek bawełny ;) Rozszerzaną koszulkę, a właściwie zwężaną, bo robioną w częściach od dołu – hahaha! – wydziergałam z włóczek Lang Yarns: trzech kolorów Crealino (03, 26, 21), dwóch Canapy (88, 71) oraz bawełny Golf (272) na drutach 3,5 i szydełkami 3 i 2,5.

Ramiona i boki zszywane szydełkiem po prawej stronie robótki tak, aby szwy były na wierzchu.

Muszę przyznać, że wbrew początkowym obawom – po przyjrzeniu się cienkości nitki Crealino – że chyba przesadziłam – hahaha! – bardzo przyjemnie się dziergało ;)

Dzianina bardzo miła w dotyku.

Kombinacja własna

mt_gallery: