Lino - Alize

Bluzeczka inspirowana wzorem z Dropsa. Włóczka, to miętowe Lino z ALIZE. Zużyłam niecałe 4 moteczki.Wydziergałam drucikami nr 2,75. Fajnie się nosi, a po praniu w pralce (pranie wyrobów wełnianych - 30 st.) nie rozciągła się, a nawet lekko zstąpiła. Jest super, chyba to widać? :)))))))
mt_gallery:
Zrobiłam komplet z włóczki Alize Lino kolor 60 (czarny - 3 motki), 499 (beżowy - 4 motki), 506 (szaro beżowy - 3 motki), 502 (j.beż- 2 motki).
Włóczka jest bardzo miła dla ciała (choć zawiera len), idealna na letnie wyroby.  W pracy trochę mnie jednak wymęczyła gdyż jest włóczką tasiemkową a ja nie bardzo radziłam sobie z odkręcaniem skręcającej się tasiemki :( Coś chyba robiłam nie tak, gdyż musiałam przerywać dzierganie niemal po każdym rzędzie i puszczać zabezpieczony motek do odkręcenia. To było moje pierwsze spotkanie z tego typu włóczką i choć zwymyślałam ją w czasie pracy to teraz uważam, że było warto się trochę pomęczyć bo komplet bardzo mi się podoba i świetnie się nosi:) Pomysł mój, inspirowałam się fotografią podobnego kompletu wykonanego na szydełku. Wykorzystałam włóczkę do ostatniego centymetra robiąc z resztek wąski szalik do ochrony przed porannym chłodem (duży dekolt).
mt_gallery:
Bluzeczka zrobiona z włóczki Lino Alize, kolor 507, druty nr 3 i 2,25 (ściągacze). Zużyłam ok 6 motków.
Robiona od dołu, na okrągło.
mt_gallery:

Ogoniasty z lino firmy Alize.Wykorzystałam 10 motków.Kolor stalowy nr 508 okazał się w rzeczywistości ciemniejszy niż na zdjęciu E-dziewiarki ale i tak jest ładny.Druty nr 4.Im bardziej zbliżałam się do końca ,tym bardziej nie mogłam już patrzec na to swetrzysko, bo to hektar dzianiny.

mt_gallery:

Zużycie: 3 motki x 50g/170m  LINO ALIZE nr 60
1 motek x 100g/440m  BAMBOO FINE ALIZE nr 60
Druty: KP nr 7.0
Rozmiar / wymiary: 38

mt_gallery: