Zrobiłam komplet z włóczki Alize Lino kolor 60 (czarny - 3 motki), 499 (beżowy - 4 motki), 506 (szaro beżowy - 3 motki), 502 (j.beż- 2 motki).
Włóczka jest bardzo miła dla ciała (choć zawiera len), idealna na letnie wyroby.  W pracy trochę mnie jednak wymęczyła gdyż jest włóczką tasiemkową a ja nie bardzo radziłam sobie z odkręcaniem skręcającej się tasiemki :( Coś chyba robiłam nie tak, gdyż musiałam przerywać dzierganie niemal po każdym rzędzie i puszczać zabezpieczony motek do odkręcenia. To było moje pierwsze spotkanie z tego typu włóczką i choć zwymyślałam ją w czasie pracy to teraz uważam, że było warto się trochę pomęczyć bo komplet bardzo mi się podoba i świetnie się nosi:) Pomysł mój, inspirowałam się fotografią podobnego kompletu wykonanego na szydełku. Wykorzystałam włóczkę do ostatniego centymetra robiąc z resztek wąski szalik do ochrony przed porannym chłodem (duży dekolt).
włóczka Lino włóczka Lino włóczka Lino
włóczka Lino włóczka Lino  

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
IrenaMB
9 years ago
Nie rozciągnęła się nic a nic. Nawet po praniu wydaje się, że jest trochę bardziej "zwarta", ale można ją troszkę porozciągać po wyschnięciu i jest jak przed praniem.
Super, że twoje kolory nie farbują :-)
Like Like
0
Maria2
9 years ago
Ireno, szalik nie zafarbował:) Na szczęście:)
A Twoja bluzka po praniu rozciągnęła się? Bo tego się obawiam.
M.
Like Like
0
Maria2
9 years ago
Serafina, Gaga, Irena - dziękuję za uznanie!
Ireno, przestraszyłaś mnie tym farbowaniem!
W moim wypadku to byłaby katastrofa :( Co innego gdy całość jest w jednym kolorze. Chyba pójdę zaraz prać szalik na próbę.
Szkoda, że nie wiedziałam o tym sposobie wyciągania nitki ze środka. Ale zapamiętam i spróbuję innym razem.
Maria2
Like Like
0
IrenaMB
9 years ago
Piękny!
A co do skręcania się tasiemki to zauważyłam, że jak wyciągnęłam koniec ze środka motka od dołu banderolki to mi się nie skręcała, a jak od góry banderoli to się skręcała.
Zrobiłam bluzkę z tej włóczki w kolorze terakota i moja bluzka bardzo farbuje podczas prania. Czy to tylko ta czerwień taka nietrwała?
Like Like
0
gaga2204
9 years ago
Mario2, komplecik bardzo elegancki i udane zestawienie kolorów. Bardzo mi się podoba :-)
Like Like
0
serafina
9 years ago
Komplet kapitalny :) i szaliczek i guziczki, piękny ciuszek :)
Like Like