Iguazu - Grignasco

wzór na sweterek Natsumi - Yoko Hatta dostępny na ravelry. Zużyłam 6 motków włóczki Jguazu firmy Grignasco nr 1223 (rękawki krótsze niż w oryginale - brakło włóczki). Sweterek o rozmiarze 42; przerabiałam drutami nr 3,25.
mt_gallery:
sweter wykonany drutami 3,5mm z włóczki JGUAZU firmy Grignasco Knits, wzór się bardzo rozciągnął po wypraniu.
mt_gallery:

Uff ! Zdążyłam :)  

Tunika Rosina  wykonana w prezencie dla mojej teściowej - Heleny :) wg wzoru zaprezentowanego na ravelry
Na manekinie wygląda bardzo duża , ponieważ manekin jest w rozmiarze 36, natomiast tunika w rozmiarze ok.44.
W związku z tym , że opis jest w języku niemieckim , posłużyłam się jedynie schematami oraz poradami miłych Pań w "okienku" e-dziewiarki.
Rosina jest wykonana z włóczki Grignasco Jguazù 1312 , na drutach od 2,5 (plisa pod szyją ),3  (góra korpusu i rękawy)  oraz 3,5 (od pasa w dół).
Zużyłam 7 motków włóczki.

mt_gallery:

"Bluzeczka w barwach morza" wykonana z 200 g włóczki IGUAZU na drutach nr 3. Włóczka bardzo przyjemna w dzierganiu jak również w użytkowaniu.

mt_gallery:

Rozpinany sweterek wykonany z włóczki Jguazu Grignasco Knits; kolor oliwkowy melanż nr 857; zużycie około 8 motków w rozmiarze 44; karczek drutami nr 3,5; pozostałe części na 4. Tył i przód wg wzoru z Sabriny 1/2013, a rękawy z Fillati 45. Jestem zachwycona włóczką, świetnie się z niej robi. W noszeniu sweterek jest bardzo przyjemny.

mt_gallery:

Sweterek inspirowany wzorem Folded, rozm. 38, robiony od góry bezszwowo. Włóczka: Jguazu Grignasco Knits, kolor turkusowy melanż, zużycie: 300 g (160 m/50 g), druty: górny brzeg nr 2,75 albo 3 (nie pamiętam) metalowe KP, reszta: metalowe Addi nr 3,5. Jguazu jest absolutnie rewelacyjna! Z pewnością coś jeszcze z niej zrobię. Robi się z niej świetnie, nosi bardzo dobrze, po upraniu w pralce (pranie ręczne, wirowanie 400 obr./min) w woreczku nie zmienia kształtu, nie wyciąga się, trochę zmiękła, ale to najlepsze potwierdzenie 40% zawartości lnu :)

mt_gallery: