Cotone-Lino - Campolmi

Jedną z moich ulubionych włóczek jest Cottonlino Campolmi więc bardzo się ucieszyłam, że teraz jest Dublet. Kupujcie koniecznie, żeby zawsze był w ofercie ;) Ja ją łączę absolutnie ze wszystkim.

W tym projekcie jeszcze Campolmi  połączyłam z włóczką z zapasów o grubości 400m/ 100gr . Każda skarpetkowa się nada.

Na sweterek zużyłam ok.800m na drutach 4mm. Dodatek nitki bawełniano-lnianej do wełnianej dało sweterek idealny na wiosnę albo chłodniejsze lato.

mt_gallery:

Kardigan to kolejny udzierg z cyklu Cotone Lino + . Tym razem z włóczką Cotone Lino Campolmi połączyłam Baby Silkpace Malabrigo .Druty 3,25mm

Większość sweterka dziergana podwójną nitką , paseczki powstały poprzez użycie tylko Silkpaki .

Dzierganie nie było super przyjemne tzn nie sunęły same po drutach ale sweterek w noszeniu super . Leciutki a grzeje . Taki do wrzucenia do torebki na wszelki wypadek jak się chłodno zrobi .

Polecam to połączenie na takie letnie sweterki .

mt_gallery:

Warto testować . Wzór bardzo mi się spodobał , wymyśliłam sobie wykonać go z dużo cieńszej włóczki niż zakładała projektantka (cieńsze druty, większy rozmiar,lejący efekt)i ... wzór tulipanów kompletnie niewidoczny .

Próbowałam łączyć z innymi i nic . Normalnie bym cisnęła w kąt do następnego lata ale test . 

I tak z „pomocą przyszła” niezawodna Cotone Lino Campolmi . Połączyłam z Lino tej samej firmy i na drutach 3,5mm powstała letnia bluzeczka . Mimo ,że wydaje się troszkę sztywna jest bardzo miła w dotyku , przewiewna , wprost idealna na lato .

Zużyłam po pół cewki z każdej włóczki .

mt_gallery:

Zachciało mi się zrobić bluzeczkę w kolorze szarym a żeby grubość była odpowiednia połączyłam Cotone Lino Campolmi  z Filo Langa . Połączenie przeszło moje najśmielsze oczekiwania .

Cotone lino  samo jest cieniutkie , nierówne i „ rwące się „ . Z kolei Filo cieniutkie i tak śliskie , ze nie sposób dziergać . Razem dały super mięsista , przyjemnie ciężka i sprężysta dzianinę . Nie na upał ale na takie polskie lato i wiosnę idealne . Zużyłam niecałe 3,5 motka Filo i mniej niż pół cewki Cotone lino.

Dziergałam na drutach  3,5mm.

Wzór to projekt Hinterstein .

mt_gallery:

Top powstał z włóczek Campolmi: Cotone Lino  kolor 2166, Lino 26/4 kolor 2.

Robiony na drutach 3,25 mm podwójną nitką. 

Cotone - lino to moja ostatnia miłość , pięknie mięknie w trakcie noszenia i daje bardzo różne możliwości w zależności od użytych drutów . 

Tytuł odnosi się do sposobu robienia topu / to najnowszy wzór Ankestrick /Bardzo dziwnie się robi a efekt widać dopiero na końcu . 

https://www.ravelry.com/patterns/library/eco123

mt_gallery:

Top wykonany podwójną nitką z Cotone- lino Campolmi na drutach nr 5. Idealna na lato, po namoczeniu robi się przyjemnie miękka.
Do okrycia w chłodniejsze poranki chusta z Mechity Malabrigo kolor Whales Road.
A na jeszcze zimniejsze wieczory - szal  robiony z połączenia 2 włóczek Baby Silkalpaka lace w kolorach:Bobby blue,Tuareg, Azul profundo oraz Super Kid nr 2445,2448 i Silk Mohair 7267. Szal wyszedł niesamowicie milutki i cieplutki. 

mt_gallery:

Miodowy lniany wykonany z włóczki Cotone-Lino Campolmi kolor  2154, wykonany z jednej cewki i jeszcze zostało na drutach fi  2,5 mm,  przerabiany dwukrotnie, przyjemny na upały.

mt_gallery:

Bluzeczka zrobiona z włóczki Cotone-Lino Campolmi na maszynie dziewiarskiej brother oraz wykończona szydełkiem. Na rozmiar 42 zużyłam prawie całą cewkę.

mt_gallery:

Letnia bluzeczka, bardzo przewiewna. wykonana z włóczki COTONE-LINO CAMPOLMI. Ażurek robiony mieszanie, pasy podwójną i pojedynczą nitką, druty nr 4. wykorzystałam całą cewkę, włóczka przy takim wzorze naciąga się trochę w trakcie noszenia.

mt_gallery:

Zużycie 200 g włóczki (1 cewka), druty nr 2,5. Pomysł własny.
mt_gallery: