Twins - Campolmi

Już od dosyć dawna w pudełeczku leżał LEN od Campolmi, był też już na drutach, ale nie podobał mi się efekt, więc musiał poczekać… Doczekał się właśnie teraz ;)

Absolutnie nie gryzie, ma w sobie trochę zgrzebności, naturalności, także w zapachu ;) – jeśli ktoś lubi takie klimaty, mogę to połączenie polecić ;) Chyba przyjedzie do mnie jeszcze nowy len, bo zachciało mi się koszulki, sweterka… – zobaczymy ;) Stasiu – pozdrawiam Ciebie i Twój PIĘKNY LNIANY WOREK – no to nas wzięło na ścierkowo-workowe wyroby ;)

Szmatkę, przerabianą w częściach i od dołu, wydziergałam z włóczek: Twins (8411 – Campolmi, 100% lnu) i prawie całego motka Linello (53 – Lang Yarns) na drutach nr 4 + szydełka 3 i 2,5. Kombinacja własna

mt_gallery:

Twins Campolmi kusił mnie odkąd pojawił się w sklepie, nie miałam jednak pomysłu na jego wykorzystanie. W końcu zdecydowałam się na dzierganie kamizelki, na którą wzór rodził się w miarę dziergania. Zużyłam niemal do końca 3 100 gramowe motki Twinsa, dziergałam na drutach 4 mm.
mt_gallery:

Gdy jakiś czas temu zobaczyłam, że Makunka przerabia Twinsa postanowiłam zabrać się za swoje dwie cewki, które wciąż budziły mój zachwyt wyglądem, zapachem trawy, strukturą, wszystkim!
Wybór padł na Flexa Heidi Kirrmaier. Jestem miłośniczką ciekawych dekoltów, a ten jest wyjątkowy!

I tego Flexa w oryginale można byłoby zrobić spokojnie z jednego motka (= 500 m) Twinsa. Ja jednak byłam posiadaczką dwóch, więc postanowiłam wykoncypować co niego kimonowe rękawy. Tu je rozpisałam.

mt_gallery: