Sweterek – z planem (coś przez głowę, te dwie włóczki powinny być razem i koniecznie oczka podnoszone) i jednocześnie z jego brakiem (ale gdzie i jak je podnieść, wyjdzie w trakcie roboty – bardzo dobra i wciągająca zabawa ;)) - udziergałam z połączenia nitek – Lino (33) i Baby Cotton Color (25) – obie Lang Yarns – na drutach 3,75 oraz szydełkami 3 i 2,5.

Robiony w kawałkach – skosy ramion i „główki” rękawów rzędami skracanymi, następnie zszywane szydełkiem obustronnie (Baby Cotton Color) po prawej stronie robótki tak, aby szwy były na wierzchu – jak lubię ;)

Dzianina niezwykle przyjemna w dotyku, jest też plan na popełnienie jeszcze jednej ;)

Kombinacja własna

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
migdal
1 year ago
Matyldo - cieszę się, że moje opisy i odpowiedzi mogą się przydać, i że da się z nich coś wydziergać ;) - i tym razem mam też taką nadzieje, że Twoja próba zakończyła się powodzeniem, a co ważniejsze zadowoleniem! Jedno o czym zapomniałam to to, że oczka ścisłe zamykające robię dosyć luźno, żeby szew nie był zbyt sztywny, zbity i miał swoją elastyczność.

Jakoś sobie nie wyobrażam, że nie odpowiadam na pytania, chyba, że tej odpowiedzi nie znam, ale to też bym napisała - hahaha! - chociaż wiem, o czym mówisz... ;)
Również pozdrawiam Cię serdecznie!
Like Like
0
matylda
1 year ago
Bardzo cenię sobie Wszystkie Twoje informacje przekazywane w odpowiedziach na komentarze. Nie pozostawiasz nikogo bez odpowiedzi a to niestety w obecnych czasach nalży niestety do rzadkości (może mylę się, ale mam takie negatywne doświadczenia z lat swojego wieku i pracy). Zaraz sobie wydrukuję i próba będzie niebawem. Serdecznie pozdrawiam.
Like Like
0
migdal
1 year ago
Matyla - SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!
Bardzo się cieszę, że te szwy Ci się podobają - one nie są trudne, tylko trzeba nad nimi trochę posiedzieć... ;) Generalnie: w robótce przerabiam pierwsze oczko brzegowe, ostatnie przekładam - na obu brzegach wychodzi mi łańcuszek. Następnie zszywam dzianinę nie po oczkach brzegowych, ale kolejnych zaraz po nich następujących - wbijam się w każde oczko kolejnego rzędu - czyli wychodzą 2 oczka na 1 oczko brzegowe - i przerabiam oczka ścisłe zamykające. Potem tę czynność powtarzam, po nawróceniu, i przerabiam tak samo drugą stronę - szwy = oczka łańcuszka - są po obu stronach dzianiny
Like Like
0
matylda
1 year ago
Bardzo, bardzo piękny sweterek. To Twoja kolejna perełka. Nic dodać nic ująć. Bardzo chciałabym się nauczyć tak zszywać dzianiny. Takie szwy wyglądają przepięknie.
Like Like
0
migdal
1 year ago
Ola z Gdyni, Dananowa, Angorka - BARDZO, BARDZO WAM DZIĘKUJĘ za te miłe komentarze!!!

Angorka - gotową dzianinę zważyłam - ma 430 g - Lino zużyłam około 6 motków, natomiast Baby Cotton potrzebne są 4 motki ze względu na przepływ kolorów - gdyby była to jednokolorowa wersja wystarczyłyby 3 motki ;) Ta mieszanka nitkowa bardzo mi pasuje - nie przeszkadza mi też zupełnie inna grubość - zmiana nitki jest co dwa rzędy, więc nawet jeśli są różnice, to to się fajnie wyrównuje - Baby Cotton jest cieńsza, ale jest niezwykle miła, miękka i jakby lekko puszysta w dotyku ;) - myślę też, że ważna tu była grubość drutów - żeby nie było zbyt zbite Lino i zbyt luźne Cotton - 3,75 dały radę ;)
Like Like
0
angorka
1 year ago
Sweterek bardzo ładny, prosty i piękny.
Ile włoczki wyszło, a drugie pytanie jest o łączenie nitek roznej grubosci. Bawełna to 180m w 50g, natomiast Lino to 100m w 50g.
Like Like
0
Dananowa
1 year ago
Ależ cudo Migdałku, dziś dopiero zoczyłam, bo wróciłam z urlopu, a tu znów coś godnego podziwu. I do tego jesteś świetną modelką.
Pozdrawiam
Like Like
0
Ola z Gdyni
1 year ago
Piękna gra kolorem, geometrią, wzorem i fakturą. Do tego kombinacja jednego drugiego trzeciego i czwartego! Masakra i bajka! ścielę się do stóp ;)
Like Like
0
migdal
1 year ago
Agata.wandzel, Arzfu - Kochane - BARDZO WAM DZIĘKUJĘ! Jeśli faktycznie mogę kogoś zainspirować, to bardzo mnie to cieszy, ale i Wy swoimi słowami niezwykle motywujecie do działania!

Arzfu - a mnie się zdawało, że trochę poplumkałam lekkimi nutkami - hahaha!
Like Like
0
arzfu
1 year ago
Migdałku Tobie z wszystkiego co weźmiesz na druty wychodzi taki dziewiarski koncert, dajesz nam takiego kopa inspiracji, motywacji jak wszystkie Aerosmith-y, Stonesi i AC/DC razem wzięte.
A tu nawet z łagodnego Softa walnęłaś taki 'heavy metal', że dudni i nie daje zasnąć☺
Like Like