Mohair Extra Klasse - Atelier Zitron

Włóczki użyte do tego projektu to Mohair Extra Klasse Zitron nr 4507 (szmaragdowy) ok 4 motki i włóczka Paillettes Lang Yarn niecały motek w kolorze granatowym (niestety nie pamiętam numeru).

Druty novel 4,5mm. Inspiracją był sweterek Pani Mariolci, za co bardzo dziękuję.

Dzianina dość prześwitująca, lekka, cieplutka i bardzo elegancka, dzięki subtelnemu błyskowi cekinów. Tył dłuższy od przodu, rozporki po bokach, rękawy z główką.

Kolor szmaragdowy dość trudny do sfotografowania, aparat w telefonie ten kolor przekłamuje.

mt_gallery:

Włóczka: Mohair Extraklasse i Glanzpunkt
Druty: 5.0

Mariolcia ma swoją jajecznicę ze szczypiorkiem, a ja mam gruszki, morele i zielone winogrona.

Sweterek powstał z połączenia dwóch nitek Atelier Zitron. Pierwsza to jasnożółty Glanzpunkt, który wcześniej był tuniką, ale musiałam ją spruć, ponieważ kojarzyła mi się z bardzo bolesnym dla mnie wydarzeniem. Po pruciu nitka wg mnie nie nadawała się do ponownego przerobienia solo, więc pomyślałam, że połączę ją z moherkiem. W szafie od jakiegoś czasu leżały moteczki Ekstraklasse, ale kolorki wydawały mi się bardzo jaskrawe i takie nie do końca moje. Wpadłam na pomysł, że obie nitki razem fajnie się stonują i dadzą świetny efekt. Nie pomyliłam się i uzyskałam dokładnie to czego oczekiwałam. Kupiłam wzór Juist 2 Ankestrick i co powstało zobaczcie sami.

Sweterek noszę bardzo często od ponad roku i nie widać śladów użytkowania. Zakładam do pracy, ocieram fartuchem, tarmoszę w pyle, przyhaczę czasem pilnikiem, a ten nadal doskonały. Mało tego. Piorę w pralce i wiruję na 800 obrotów.... Nic się nie dzieje. Mohair Extraklasse znosi bardzo dużo. Jest znakomitej jakości. Uwielbiam go.

mt_gallery:

Szal powstał z Mariolciowych cudownych reszteczek, za które bardzo dziękuję.

Zużyłam 4 motki włóczki Mohair Extra Klasse Atelier Zitron w kolorach 4504, 4509, 4510 i granatowy, druty 4,5. Wymiary to 175 cm na 75 cm.

mt_gallery:

Sweterek "Piórkowy" wagi ciężkiej. Wydziergany z nitki czarnej (mohre extraklase+traumseide) 225m, ciemnej szarej (extraklase+filsilk) 225m, jasnoszarej (extralkase+filsilk) 225m i białej (extraksase+filsilk) 300m. Całość waży około 25 dkg. Wzór to Holst czyli metoda na "c". Od kiedy spróbowałam tego wzoru to mój ulubiony sposób robienia.

mt_gallery: