Fantastico - Lane Mondial

Końcem zimy i początkiem wiosny zabrałam się za wykorzystanie moherków zakupionych w Krakowie – sweterki wydziergałam tym razem potrójną nitką z połączenia włóczek – pierwszy: Fantastico (Mondial – 907 i 902) i Alpaca (Drops – 517, kawałek 4305 na obróbkę przy dekolcie), drugi: Fantastico (Mondial – 902 i 901) i Alpaca (Drops – 4305 i 7815) na drutach 5 i 5,5 oraz szydełkami nr 3 i 3,5.

Do tego wydziergałam komino-golfiki ze starych, czekających zapasów i resztek ;), pierwszy na początku z połączenia trzech nitek: Silky Merino (Malabrigo – Zarzamora), Sock (Malabrigo – Zarzamora, Indiecita, Aguas), Fantastico (Mondial – 907); a drugi z połączenia dwóch nitek: Rios (Malabrigo – Playa) i zamiennie Fantastico (Mondial – 902 i 901) na drutach 5 i 5,5 oraz szydełkami nr 3 i 3,5.

Kombinacje własne

No przyznaję – zadowolenie z noszenia jest! ;) Włochate notki zaczynają gościć coraz częściej na moich drutach…

mt_gallery:

Wszyscy mają Fantastico mam i ja :-).  Sweter zrobiony dzięki mariażowi Fantastico Mondiala (3 moteczki, kolor 907) z Kid Silkiem Dropsa (3 moteczki, kolor 028) i cieniutką Harmony Lana Gatto (niecały motek, kolor granatowy, numeru niestety nie pamiętam), na drutach nr 4.

Wykorzystany wzór to dostępny na ravelry Madigan https://www.ravelry.com/patterns/library/madigan

mt_gallery:

Granatowe Fantastico + Superwash Campolmi.

Pulower powstał z połączonych tych dwóch nitek. Zużyłam 4 motki Fantastico i nie wiem ile Superwash ponieważ na cewce było 3000 m.i jeszcze zostało a robiłam podwójną nitką na drutach nr 4. Na karczku wrobiłam Baby Silkpaca Lace Malabrigo w odcieniach błękitu.

W rezultacie wyszedł bardzo mięciutki, puszysty i cieplutki pulower.

mt_gallery:

Tak mnie nasza Migdał zachwyciła swoimi mieszankami , ze tez zapragnęłam kolorowego sweterka . Oczywiście z Fantastico  nr 907  , chociaż domieszalam drobinę motka fioletowego i granatowego . Sweterek powstał z połączenia w/w moherkow z włóczka Nord Dropsa na drutach 5 mm .

Aby osiągnąć efekt symetrycznych rękawów oczywiście nie obyło się bez cięcia nitek i mieszania moteczków ale to super zabawa . Tylko pies miał inne zdanie bo pańcia  całe łóżko zasłała kawałkami nitek i miejsca dla niego nie starczyło .

Sweterek „ Juist no2”powstał jak test dla Ankestrick - bardzo szybki i fajny . W trakcie testu zrobiłam 2  - drugi z połączenia dropsowego Lace ecru z obcą ręcznie farbowana merino .

mt_gallery:

Kardigan w rozmiarze XL wykonałam z połączenia dwóch włóczek: włóczki Fantastico ( moher z poliamidem ), która kupiłam w sklepie e dziewiarka i  granatowej włóczki akrylowej Dora, którą  wzięłam ze swoich zapasów.

Użyłam 7 motków włóczki Fanstico i  odpowiednio dodatkowej włóczki granatowej .

Połączenie włóczki Fantastico wielokolorowej było korzystne z granatowa włoczka , która załamała ostrość kolorów Fantastico .

Sweter był wykonany na drutach z żyłką nr 4 o długościach 80cm (karczek , przód i tył)  i 40 cm (rękawy) .

Sweter dziergałam  od szyi , potem karczek przód i tył  ku dołowi do bioder . Odłożone oczka na drutach zapasowych na rękawy ,
dziergałam w następnej kolejności każdy rękaw osobno ,na okrągło na drutach nr 4. 

mt_gallery:

Pod koniec wrześniowych wakacji odwiedziłam krakowski sklep E-dziewiarki z nastawieniem kupienia bawełnianych motków - ucieszona, że jednak nie wydam zbyt dużo, udałam się w stronę drzwi, gdzie na rogu biurka ustawiony był koszyczek z… Fantastico, na którego przecież w ogóle nie miałam ochoty, bo naprawdę NIE LUBIĘ MOHERU – hahaha! – zaatakowana jego kolorami i namówiona przez przesympatyczną Patrycję, zakupiłam pewną ilość bardzo lekkich i tanich motków – niezwykle wygodne przed dalszą marszrutą po Krakowie ;)

No cóż – WTOPIŁAM!!! – sweterek wydziergałam z połączenia włóczek: Fantastico (Mondial) i Alpaca (Drops 6834, kawałek 7233 na obróbkę przy dekolcie), Novena (Lang Yarns 88) – to taki może mało widoczny pasek z dwóch rzędów, ale po skończeniu górnej części z jednego motka Fantastico, przechodząc na korpus i rękawy, nie miałam wystarczającej ilości motków, żeby móc dalej kontynuować kolory, znalazłam w 4 motkach powtarzające się przejścia kolorystyczne, a na tym mi zależało i połączyłam to przejście właśnie Noveną ;)), na drutach 5 i 5,5 oraz szydełkami nr 3 i 3,5.

Do tego wydziergałam komino-golfik (tak mi przypadł do gustu, że mam ich teraz trochę więcej niż jeden…) na początku z połączenia trzech nitek: Fantastico, Alpaca (Drops 6834, potem 7240) i Unisono (Zitron – kolor już chyba nieprodukowany – stare zapasy), na końcu z dwóch nitek: Unisono i Extrafine (Mondial 763) na drutach nr 6, 5,5 i 5, szydełkiem nr 3,5. Jest jeszcze szal (też nie jeden w tym sezonie… - no to wyszło, że się strasznie powtarzałam tej zimy i wiosny – hahaha!) – Alpaca (Drops 7233, 7815, 7240, 6834, 4305) i Flora (Drops 11) na drutach nr 4 i szydełku nr 3,5.

Kombinacje własne

Jak już wcześniej ustaliłyśmy: wszystko przez lub bardziej dzięki Patrycji, której bardzo dziękuję Ci za to kuszenie – nadal przecież nie lubię moheru, ale sweterek – tak naprawdę to sweterki, bo zamówiłam sobie jeszcze te paskudne motki, ale one później ;) – świetnie się nosi i jestem z niego / z nich zadowolona!

mt_gallery:

Szal testowany dla Suvi Simola  powstał z połączenia  moheru Fantastico  i Lace Dropsa. Włoczki Lace zużyłam prawie 4 motki ale dziergałam podwójną nitką.Fantastico też poszło 4 motki . Szal powstał naprawdę duży 198cm ( górny brzeg) x 99cm ( wysokość trójkąta ). Cieplutki i bardzo delikatny .

mt_gallery:

Chustę wydziergałam z trzech motkow Fantastico Lane Mondial i Harmony Lana Gatto , druty 4

mt_gallery:

Szal piorkowy z połączenia włóczki Fantastico trzy motki kolory mroczne i babyalpaka, kolor ciemnoszary ,na drutach 4,5 .

Szal o wym 130x50cm.

mt_gallery:

Wykorzystana włóczka to : Fantastico  - Mondial i Harmony - Lana Gatto

Na chustę strzałkę zuzylam 3,5 motka Fantastico i odpowiednio tyle samo metrów Harmony , druty 6 .

Wyszla długa można się owinąć 2 razy

mt_gallery:

Chusta powstała na szydełku z włoczki Fantastico 906 i nici Metal Toreador 157

mt_gallery:

Elegancki szal wydziergałam z połączenia dwóch nitek : Fantastico 907 firmy Mondial i Harmony kolor granatowy Lana Gatto

mt_gallery:

 

Strona 1 z 2