Pod koniec wrześniowych wakacji odwiedziłam krakowski sklep E-dziewiarki z nastawieniem kupienia bawełnianych motków - ucieszona, że jednak nie wydam zbyt dużo, udałam się w stronę drzwi, gdzie na rogu biurka ustawiony był koszyczek z… Fantastico, na którego przecież w ogóle nie miałam ochoty, bo naprawdę NIE LUBIĘ MOHERU – hahaha! – zaatakowana jego kolorami i namówiona przez przesympatyczną Patrycję, zakupiłam pewną ilość bardzo lekkich i tanich motków – niezwykle wygodne przed dalszą marszrutą po Krakowie ;)

No cóż – WTOPIŁAM!!! – sweterek wydziergałam z połączenia włóczek: Fantastico (Mondial) i Alpaca (Drops 6834, kawałek 7233 na obróbkę przy dekolcie), Novena (Lang Yarns 88) – to taki może mało widoczny pasek z dwóch rzędów, ale po skończeniu górnej części z jednego motka Fantastico, przechodząc na korpus i rękawy, nie miałam wystarczającej ilości motków, żeby móc dalej kontynuować kolory, znalazłam w 4 motkach powtarzające się przejścia kolorystyczne, a na tym mi zależało i połączyłam to przejście właśnie Noveną ;)), na drutach 5 i 5,5 oraz szydełkami nr 3 i 3,5.

Do tego wydziergałam komino-golfik (tak mi przypadł do gustu, że mam ich teraz trochę więcej niż jeden…) na początku z połączenia trzech nitek: Fantastico, Alpaca (Drops 6834, potem 7240) i Unisono (Zitron – kolor już chyba nieprodukowany – stare zapasy), na końcu z dwóch nitek: Unisono i Extrafine (Mondial 763) na drutach nr 6, 5,5 i 5, szydełkiem nr 3,5. Jest jeszcze szal (też nie jeden w tym sezonie… - no to wyszło, że się strasznie powtarzałam tej zimy i wiosny – hahaha!) – Alpaca (Drops 7233, 7815, 7240, 6834, 4305) i Flora (Drops 11) na drutach nr 4 i szydełku nr 3,5.

Kombinacje własne

Jak już wcześniej ustaliłyśmy: wszystko przez lub bardziej dzięki Patrycji, której bardzo dziękuję Ci za to kuszenie – nadal przecież nie lubię moheru, ale sweterek – tak naprawdę to sweterki, bo zamówiłam sobie jeszcze te paskudne motki, ale one później ;) – świetnie się nosi i jestem z niego / z nich zadowolona!

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
migdal
4 years ago
Doorek, Yolanda29 - bardzo Wam dziękuję!!!

Yolanda29 - taka jakaś niesforna w spisywaniu ciągle jestem ;)
Like Like
2
yolanda29
4 years ago
Żałuję,że nie publikujesz swoich projektów.Są nituzinkowe,przyciągają uwagę,piękne.
Like Like
2
doorek
4 years ago
A to moherek miał uciechę że tak wciągnął Migdał i jak zwykle wyszły cudowne udziergi:)
Like Like
0
migdal
4 years ago
Irenka110011, Aganieszka, Anowi, Kiziamizia - BARDZO WAM DZIĘKUJĘ!!! - to takie fajne miejsce, dzięki któremu kusi nas sięganie po kolejne nitki, kolory, wzory, motywy - no to dziewiarzymy!

Aganieszka, Jolaw, MADZIA74 - przekazałam ;) - uśmiechniętego Kolegę mam teraz obok siebie - w jego imieniu DZIĘKUJĘ!

Pozdrawiam Was serdecznie!
Like Like
2
kiziamizia
4 years ago
Oryginalna nie będę zachwycając się Twoimi pracami. Dziękuję za wrażliwość, bo z każdej włóczki wydobywasz jej urok, a tworząc tak piękne prace odkrywasz nowe wymiary dziewiarstwa. Nieustająco podziwiam i pozdrawiam serdecznie :-)
Like Like
2
Anowi
4 years ago
Migdałku, Twoje udziergi są jak piękne obrazy. Ciagle chcialoby sie ogladać kolejne ... i kolejne...
Like Like
2
aganieszka
4 years ago
Powtórzę za Lamariną: jesteś najlepszą reklamą każdej włóczki i dziewiarstwa w ogóle. W Twoim wykonaniu to działalność absolutnie artystyczna a pokaz Twoich prac w e-dziewiarce - zawsze wielce oczekiwane wydarzenie! Aż chce się dziergać... PS. (Zdjęcia doskonałe :)
Like Like
1
Irenka110011
4 years ago
Po prostu MANIFIQUE!!!
Like Like
0
migdal
4 years ago
Dzitka, Pattulla, Eniteczka, Lamarina - dziękuję za te wszystkie ciepłe słowa - rumienię się najczęściej po takich komentarzach, bo to jest proste drutowanie, ale jeśli mogę choć trochę inspirować, to bardzo mnie to cieszy!

Moni42 - dzięki, będę pamiętała - ja już w grudniu Patrycji wszystko z Karkowa wykupiłam ;)

Lamarina - cieszę się, że i Twoje moherki już niecierpliwie pchają się na druty ;) - miłego mieszania!
Like Like
2
lamarina
4 years ago
Moj zachwyt nad Fantasticznymi sweterkami to juz znasz ale jeszcze publicznie napisze - CUDO,CUDO ,CUDO. Jestes natchnieniem ,inspiracją najlepszą reklamą kazdej włóczki . Nie warto się bić z wlasnymi pomyslami - wystarczy tylko nieudolnie nasladować- lepiej nie będzie . Idę więc dalej małpować ;)
Like Like