Quarzo - Lana Gatto

Bluzka z włóczki Quarzo firmy Lana Gatto. Pomysł własny, wykonana drutami nr 4, na dole ozdobne nabieranie oczek, chociaż na kudełkach
mało widoczne.

Zużycie włóczki 240 g.

mt_gallery:

Czerwony szal z włóczki Quarzo Lana Gatto według wzoru Sue Berg (raverly)

mt_gallery:

Błękitny szal z kroplami rosy wydziergany z włóczki Quarzo na drutach 4,5.

Wzór bezpłatny z raverly autorstwa Sue Berg (Ravelry: Wellen in Pink/Scarf pattern by Sue Berg)

mt_gallery:

 

Sweterek jest dla mnie szczególny, gdyż dziergam tylko od dwóch lat, a to jest moja pierwsza praca wykonana bez żadnego przepisu, z głowy, mój pierwszy reglan oraz moje pierwsze rzędy skrócone. No i włóczka jest po prostu magiczna.

Sweterek to luźny rozmiar S, wykonany drutami 3.75, 3.5 na ściągaczach 2x2, poszło mi na niego prawie cale 6 motków, gdyż dziergam dość ściśle.

Serdecznie dziękuję za wszelkie inspiracje i porady, których się nauczyłam na sobotnich spotkaniach i które mogłam zutylizować w tym sweterku :D

Pozdrawiam z Anglii!

mt_gallery:

Włóczką się zachwyciłam podczas oglądania filmiku e-dziewiarki zachwyciłam się sweterkiem Mariolci oraz włóczką, z której został zrobiony.

Dokonałam zakupu i wydziergałam swoją wersję.

Stwierdziłam, że włóczka sama w sobie jest dosyć dekoracyjna, więc dziergałam na gładko, bez wzorów. W modę znowu weszły bufiaste rękawy, więc postanowiłam, że to one będą ozdobą sweterka.

Sweterek dziergałam od góry, linia A powstała w wyniku dodawania oczek w co czwartym rzędzie robótki, tył lekko wydłużyłam za pomocą rzędów skróconych. Dół swetra postanowiłam wykończyć plisą (4 rzędy oczek lewych, 4 rzędy oczek prawych - 7 powtórzeń, ostatnie 8 rzędów wykonałam ściegiem francuskim).

Rękawy wykończyłam podobnie, wcześniej zredukowałam oczka tak, aby powstało sute marszczenie. I mam rękawy prawie jak Ania z Zielonego Wzgórza, która marzyła o sukience z mocno bufiastymi rękawami.

Na rozmiar 48 zużyłam 6 motków włóczki Quarzo LANA GATTO kolor 9033, dziergałam na drutach nr 3,00 przez co nie jest taki prześwitujący.

Dobrze się nosi, chociaż leciutko podgryza. Pasuje do spodni oraz do spódnicy.

mt_gallery: