Włóczką się zachwyciłam podczas oglądania filmiku e-dziewiarki zachwyciłam się sweterkiem Mariolci oraz włóczką, z której został zrobiony.

Dokonałam zakupu i wydziergałam swoją wersję.

Stwierdziłam, że włóczka sama w sobie jest dosyć dekoracyjna, więc dziergałam na gładko, bez wzorów. W modę znowu weszły bufiaste rękawy, więc postanowiłam, że to one będą ozdobą sweterka.

Sweterek dziergałam od góry, linia A powstała w wyniku dodawania oczek w co czwartym rzędzie robótki, tył lekko wydłużyłam za pomocą rzędów skróconych. Dół swetra postanowiłam wykończyć plisą (4 rzędy oczek lewych, 4 rzędy oczek prawych - 7 powtórzeń, ostatnie 8 rzędów wykonałam ściegiem francuskim).

Rękawy wykończyłam podobnie, wcześniej zredukowałam oczka tak, aby powstało sute marszczenie. I mam rękawy prawie jak Ania z Zielonego Wzgórza, która marzyła o sukience z mocno bufiastymi rękawami.

Na rozmiar 48 zużyłam 6 motków włóczki Quarzo LANA GATTO kolor 9033, dziergałam na drutach nr 3,00 przez co nie jest taki prześwitujący.

Dobrze się nosi, chociaż leciutko podgryza. Pasuje do spodni oraz do spódnicy.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
kaju52
3 years ago
Bardzo ładna praca.
Like Like
0
ludwiste
3 years ago
Tunika przepiękna. Bardzo elegancko Pani w niej. Serdeczne dzięki za podpowiedź. Ja też muszę się nauczyć dziergać dla mnie, ostatnio znowu zaookrągląnej. Uśmiechu i radości na codzień, mimo trudności. :):):):):)
Like Like
0
ANNAJANECZEK 11
3 years ago
super fason i pięknie wykonany,ostatnio też o takim myślałam,równiż mam 46-48 rozmiar,od niedawna i na nowo uczę się robić sweterki bo duże rozmiary tego wymagają
Like Like
0
migdal
3 years ago
Masz rację - nie potrzebne mu dodatkowe wzory - na tej gładkości bardzo ładnie wyglądają cekiny - fajny fason i ładnie się układa - świetny sweterek!
Like Like
0
magdadyl66
3 years ago
Bardzo twarzowy sweterek. Z tym błyskiem prawdziwie wizytowy.
Like Like
0
gosio
3 years ago
Rzeczywiście, takie nieuśmiechnięte zdjęcia wysłałam. Poprawiam się, przesyłam mnóstwo uśmiechów☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️
Like Like
2
Ania67W
3 years ago
Ładny sweterek, ładnie wykonany, w pięknym kolorze, brakuje tylko trochę uśmiechu :)
Like Like