Włóczka: YarnArt Angora Batik 35% Moher, 65% Akryl
Druty Addi Lace 5 mm
Wymiary chusty: ok 180x90
Waga: ok 165g

Przyznaję. Zgapiłam. Z fotki Aiwlys. Ciągle jestem zafascynowana, jak Ona fantastycznie konstruuje te chusty! - postanowiłam sama spróbować... Wykorzystałam fragment schematu "Swallow Tail" (część odwróciłam, trochę przesunęłam) - no i wyszło to samo co u mojej Mistrzyni.
włóczka Angora Batik włóczka Angora Batik włóczka Angora Batik
włóczka Angora Batik włóczka Angora Batik  

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

1
aiwlys
8 years ago
Zapraszam do lektury pod ORYGINAŁEM!
Proponuję cytowanie przepisów, jak i orzecznictwa w tym temacie, adekwatnych do stanu faktycznego.
Odbiorcą publikacji będzie Pani wtedy, jak kupi Pani sobie np. książkę czy gazetkę z cudzymi wzorami.
No cóż, niektórzy nie potrafią przyznać się do błędu i brną coraz bardziej.
Tak naprawdę to powinnam Pani podziękować, bo otworzyła mi Pani oczy. Żyła bym nadal w przeświadczeniu, że w świecie rękodzielniczym jest tylko słodko, jak przesłodzone są niektóre wpisy na blogach ...
Pozdrawiam i jeszcze raz życzę zdrowia, bo tylko ono jest najważniejsze.
Like Like
0
graszka_gn
9 years ago
A więc wyciszę emocje i zacytuję:

Artykuł 23 paragraf 1 Ustawy z 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych:

„Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego”.


...
Ta dyskusja jest wg mnie bardzo ważna. Dużo i szumnie mówi się o ochronie praw autorskich. Natomiast prawa odbiorców publikacji dawno pogrzebano pod stosem inwektyw. Tymczasem każdy, kto publikuje swoją pracę, musi się liczyć również z tymi prawami.
A ja domagam się aby moje prawa były respektowane na równi z innymi. I żeby nie szargano mojej osoby gdy z nich skorzystam. Czego i innym życzę.
Like Like
0
aiwlys
9 years ago
Ma Pani tupet. Jeszcze mnie Pani atakuje.
Zademonstrowała Pani klasę! Wystarczyło jedno proste słowo, "wytrych", które załatwiłoby całą sprawę. Proszę już wyciszyć emocje i nie prowokować mnie do dalszej "dyskusji".

Życzę Pani zdrowia i wiele własnej inwencji twórczej.

Przepraszam te Osoby, które zostały "narażone" na czytanie tych komentarzy.

Łączę pozdrowienia
Z poważaniem
Aiwlys
Like Like
0
graszka_gn
9 years ago
A ja dziękuję Adminowi, że się za mną wstawił.
Pani Aiwlys - Niektóre Pani wzory wcale nie są aż tak wyrafinowane, aby trzeba było mozolnie je kopiować z fotek "oczko w oczko". Przeciwnie, są pełne odniesień do popularnych tradycyjnych splotów i darmowych projektów dostępnych np na Ravelry. Najlepszym dowodem ta moja nieszczęsna amatorska próba, którą (jak to zamieściłam w opisie) wywiodłam od schematu "Lilly" w chuście "Swallow Tail".
Like Like
0
aiwlys
9 years ago
Widzę, że jestem osamotniona w tej "dyskusji", skoro sam Admin zajął tak arbitralne stanowisko. Mam wrażenie, że "mówimy" w różnych językach. Nie będę z Panem polemizować.
Brawo!
Like Like
0
admin
9 years ago
Cytuję aiwlys:
Na pewno Autor/Twórca Pan Piotr Rychel będzie bardzo zadowolony,że Jego krasnal tak się spodobał,że znalazł "przyrodnich" braci bliźniaków.


We Wrocławiu jest mnóstwo pięknych krasnali i znając Piotra Rychela jestem przekonany, że nie oburzałby się na innych, którzy chcieliby wykonać podobny projekt krasnala. Piotr Rychel zna swoją wartość, jest wielkim artystą i tym samym nie jest możliwe, aby kopia przypominała w stopniu zadowalającym oryginał. Gdyby jednak przypominała oryginał, to byśmy napisali z radością, że nasz Moteusz doczekał się brata bliźniaka. Oczywiście chcielibyśmy, aby przy bliźniaku znalazła się informacja o tym, na kim był wzorowany projekt.
Like Like
0
aiwlys
9 years ago
Nie mam zamiaru prosić o usunięcie Pani zdjęć ze strony sklepu. Wręcz odwrotnie. Dobrze, że one są!
Like Like
0
aiwlys
9 years ago
Dzień dobry Pani Figosiu, nie znam Pani, a lubię Panią. I dlatego zapytam, czy nie widzi Pani różnicy miedzy kopiowaniem a inspiracją?
Pozdrawiam :-)
Like Like
0
aiwlys
9 years ago
Do Pani Graszki
Widzę,że nie zrozumiała Pani kontekstu... Odtworzenie/rozszyfrowanie cudzej pracy bez zgody krok po kroku z dobrze zrobionych wyraźnych zdjęć nazywa Pani inspiracją? Pani chusta jest dokładnie taka sama, co zresztą Pani napisała.To nie jest wierna kopia? Który fragment wzoru jest w tej chuście inny niż w mojej? Czy powstała by ta kopia gdyby nie było ORYGINAŁU? Takim praktykom mówię stanowcze NIE! Inspirowanie się to NIE KOPIOWANIE! A skoro nie ma różnicy i jest przyzwolenie na takie praktyki to kopiujmy wszytko bezkarnie czekając jak inni będą nam na tacy podawać swoje pomysły.I chwalmy się, jacy jesteśmy zdolni, sprytni w sięganiu po cudze. Ja proponuję zdolnym i przedsiębiorczym skopiowanie e-dziewiarkowego krasnala, powielenie kopii i puszczenie w świat.Na pewno Autor/Twórca Pan Piotr Rychel będzie bardzo zadowolony,że Jego krasnal tak się spodobał,że znalazł "przyrodnich" braci bliźniaków.
A Pani sugestia o "arbitrażu" świadczy o ...
Like Like
0
figosia
9 years ago
Ja bym się cieszyła,że moja praca jest inspiracją dla innych >
Like Like