Kid Royal - Alize

Popełniłem taki szal z włóczki alize kid royal, druty numer 4, zużycie 85g (niecałe dwa motki).

mt_gallery:

Włóczkowy koktajl powstał na drutach nr 6 i waży 260g. Kardigan dziergałam z Mohair Kid Alize 599 i Merino Fine Mondial 426.

Pomarańczowe pasy powstały poprzez dodanie Moon Night Lotus 05, a w szarych pasach zamieniłam pomarańczowy na Cashmere Campolmi 07.

Plisę wykonałam według wskazówek Migdal, a wzór ażurowych warkoczy pochodzi ze strony Garnstudio.

mt_gallery:

do kolejnej dzianiny zainspirował mnie szal prezentowany przez Stasię w instruktażowym filmie z Jej udziałem. Praktyczne wskazówki techniki "od rogu, po skosie" i sugestie odnośnie dziergania szali okazały się bardzo pomocne.

Dziękuję :)

Szal powstał z ponad pół motka cekinkowego Alize Angora Gold Star i ok.1,5 motka Alize Kid Royal (k. 541) przy przerabianiu drutami nr 5.

Pierwotnie szal miał być uzupełnieniem do wcześnie udzierganej ażurowej sukienki z wykorzystanym tam moherkiem Kid. 

Ale ... 

pewien chochlik stale mącił mi w głowie i w efekcie końcowym dzianinka stała się upominkiem "bez okazji" - dla mojej Mamy.

mt_gallery:

Czarna narzutka/ponczo z filcowaną aplikacją z czarnego Mohair Kid Royal. Aplikację nałożyłam metodą filcowania na sucho z wełny merynosów australijskich

mt_gallery:

Szal robiony z włoczki Kid Royal Alize kolor 52, przepiekna szarość która powstała na drutach KP nr 5 z trzech motków. Rozmiar to około 50 na 180cm. Nie mam jeszcze wprawy w blokowaniu bo to mój pierwszy ażurowy szal i w dodatku wykonany po kilkunastu latach przerwy w trzymaniu drutów :)
 
Wzór według "Meandering Vines"
 
Na pewno nie mój ostatni bo juz dzis wyszła do mnie nastepna przesyłka.
 
mt_gallery:

Tak wygląda moja Echo Flower, ukończona pierwsza moherowa cienizna:)
Włóczka Kid Royal kolor antyczny róż, poszło dwa motki 25g i 6 rzędów z następnego motka.
Wymiary 160x80 cm, 135x65 przed blokowaniem

mt_gallery:

Kardigan który mozna wydziergac w dwa,trzy dni.Wykonalam go z włóczki moherowej Kid Royal Firmy Alize.Trudno mi określić ile włóczki zużylam ,ponieważ pochodzi ona z kilku zakupów i na dodatek w motkach o różnych gramaturach.Na dodatek miałam ją przewinietą w kłębki.Robiłam podwójną nitką na drutach nr 4,5

mt_gallery:

Szal wykonany z włóczki Kid Royal. Ma wymiary 240x80 cm. Zużyłam ok. 2 motków- okazało się, że producent "wcisnął" do środka każdego motka zwitek wełny, który nie przypominał delikatnej Kid Royal a bardziej zwykły moher. Niestety, po wrobieniu,  było widać różnicę i trzeba było pruć. Dobrze, że miałam trochę kid silka dropsa; udało się więc wykończyć szal.
mt_gallery:
Chusta wykonana z niecałych 2 motków :  Kid Royal  Alize na drutach nr 4,5
mt_gallery:
Czarna chusta wykonana z dwóch motków moheru Kid Royal ALIZE na drutach nr 5. Ażurowy wzór to "piórkowy" motyw z tej chusty.
mt_gallery:
Sweterek wykonałam z podwójnej niteczki moherowej,1 moteczek bialej a reszta to fuksja. Na calość zużyłam 170 g włóczki, druty nr 4. Sweterek robiony na okragło bez szwów
mt_gallery:
Przeczytałam w okienku ,że nasza koleżanka"Bogaczka"połączyła bamboo fine z moherem.I ja tak zrobilam.Połączyłam bamboo fine kolor nr 610 z kid royal kolor nr 148, w sumie 1320 metrów.Wydziergałam z tej ilości :sweter,chustę, mitenki i jeszcze zostało na czapkę którą już zaczęłam robić.
Sweter i chustę robiłam na drutach nr 5,mitenki na 3,5   Połączenie tych nitek okazało się bardzo trafne,dzianinka wychodzi mięciutka i bardzo delkatna.
mt_gallery:

Strona 1 z 4