Angora - Campolmi

Włóczka to Angora Campolmi . Zrobiłam kiedyś z niej sweterek z krótkim rękawem ale, że włóczka jest ciepła to mało go nosiłam . Dlatego sprułam i wykorzystałam do testu nowego wzoru „Pearl shells” HintermStein.
Wydziergałam na drutach 4,0mm , Zużyłam 174 g.

Włóczka milutka , świetnie przetrwała prucie

mt_gallery:

Sweterek zrobiony z Angory Campolmi 250g cewka. Jeszcze trochę zostało. Druty 4,5. Włóczka tak cudowna, że nie przeszkadza że obłazi. Cieplutka, milutka, kardigan mimo że długi, lekki jak piórko.

mt_gallery:

Sweterek wydziergany z przepięknej włóczki w kolorze jaśniutkiej mięty.To Angora firmy Campolmi.Zuzylam 5 małych moteczków i 1 motek włóczki Style firmy Yarn Art  którą zrobiony jest wzór ażurowy.Użylam drutów nr 3,25. To druga moja praca z tej włóczki i pomimo ,że sypią się z niej włoski będę ją zawsze zachwalać.Na pewno skuszę się na zakup w innych kolorach.
mt_gallery:
Włóczka: Angora firmy Campolmi -  kolor 218 (200g) i ręcznie farbowany jedwab (40g);
Druty: KnitPro metalowe 3,0
Pulower na podstawie wzoru na nordycki top  autorstwa Yoko Hata. Całość robiona od dołu w okrążeniach, taliowana. 
Dekolt uformowany za pomocą rzędów skróconych. Dół i rękawy wykończone składaną plisą.
mt_gallery:
Włóczka mięciutka, lekka jak puch i zapewne ciepła.
zużycie 1/2 motka
mt_gallery:
1 motek + nitka " ratunkowa" Campolmi Mohair Print francuzem druty nr 4,5
mt_gallery:
Fioletowy krótki sweterek do sukni ślubnej wykonany na drutach z włóczki Angora Campolmi w kolorze wrzosowym. Tę włóczkę kupowała u Pani osoba dla której robiłam sweterek, więc nie będzie jej w historii moich zamówień.
mt_gallery:

Niebieski z angory Campolmi 

Sweter wykonałam z cudownej włóczki, angora firmy Campolmi.Jak widać na jednym z załączonych zdjęć z 200 g jeszcze trochę zostało.Włóczka jest wydajna,niesamowicie mieciutka i delikatna.Ma jednak jeden mankament,otóż sypią się z niej włoski w trakcie robienia i to dośc intensywanie.Mnie akurat to nie przeszkadza.

Sweter robiłam na drutach nr 3,5 ,a robótka rosnie w oczach.Zdjęcie na którym jest część rękawa najbardziej oddaje kolor włóczki,który tak nawiasem mówiąc jest piekny

mt_gallery: