Dolce Mohair - Lane Mondial

Mówią że kobieta zmienna jest i widzę to po sobie.

Nigdy w życiu nie ubrałam czegoś co było zielone, a teraz najchętniej wszystko chcę mieć zielone. Ten sweterek, z czego jestem bardzo dumna zrobiłam bez jakiegokolwiek schematu.

Jakiś czas temu zobaczyłam zdjęcie takiego swetra, tylko z bardzo grubego moheru. Postanowiłam zrobić taki podobny i nawet wiedziałam z czego będzie.

Zrobiłam go z Dolce Mohair od firmy Mondial, zużylam 5.5 motka, a robiłam go na drutach nr 5.0, do ściągaczy użyłam drutów 4.5. Całość robiłam na okrągło od dołu. Rękawy zrobiłam zszywane, a w karczku prawe oczka są oczkami angielskimi, co dało mi taki fajny efekt promieni.

mt_gallery:

Zielono-turkusowy wykonany z włóczki moherowej Dolce Mohair firmy Mondial.
Dziergalam na drutach bambusowych nr 4,5. Zużyłam 4 motki moherku. Bardzo przyjemna włóczka ,świetnie się z niej dzierga i chyba nie podgryza. Przynajmniej ja tego nie odczuwam.
 
mt_gallery:

Motek Dolce Mohair od Mondiala (polecam tą nitkę nic nie gryzie), a czerwony kwiatek to dawny poczciwy Moherek z Aniluxu.

mt_gallery:

Chciałam przedstawić zdjęcie sweterka którego zrobiłam na drutach nr.5,5 z włóczki Mondial  -Dolce Mohair.
Wyrobiłam 3 motki po 50g.
Sweterek  jest ,miły,lekki i ciepły.

mt_gallery:

Pelerynka zamiast swetra na koniec zimy
Pelerynka zrobiona włóczką Dolce Mohair firmy MONDIAL na drutach nr 5.
Wzór zaczerpnięty z zimowej Vereny.
mt_gallery:
Czapina i komin wykonane są z bawełnianiej włóczki Nomade Mix 01  drutami nr 6, bezrękawnik  - z włóczki Dolce Mohair 100 drutami nr 4,5.
mt_gallery: