Flora - Drops Garnstudio

Do zrobienia tego sweterka wykorzystałam włóczkę firmy Drops. Jest to Flora w kolorze ecru.
Natomiast wzór żakardowy wrabiany jest włóczką Jawoll Magic Degrade, kolor 6255, której motek wygrałam w konkursie na "pracę miesiaca".
Zużyłam 4 motki Flory. Sweter wydziergany na drutach nr 3.
 
mt_gallery:
Sweter z okrągłym karczkiem wykonany z włóczki Flora firmy Drops, na drutach nr 3,25.
Zużycie włóczki -6 motków i jak widać troszkę zabrakło.Góra wykończona tą samą włóczką tylko w kolorze ecru.
 
mt_gallery:
Sweter wykonany z połączenia włóczki moherowej Prestigo i Flory firmy Drops , na drutach nr 4.Zużyłam 4 motki moherku i 4,5 Flory.
 
mt_gallery:

Sweterek dla 10 - latka z Flory Dropsa w kolorze jasny szary melanż 03(kolor trudny do opisania) oraz odrobiny Babyalpaka silk Dropsa w kolorze granatowym na wykończenia . Inspiracją do wykonania był projekt Dunes Justyny Lorkowskiej. Zyzylam ok. 5-ciu motkow na drutach KP 3,25. Włóczka Flora bardzo lekka w gotowym wyrobie, ciepła i niegryzaca. Niestety posiada jedną wadę - mechaci się szczególnie na rękawach. Mimo tego jest godna polecenia. 

mt_gallery:

 Skarpetki na prezent pod choinkę? Czemu nie? Wcale nie oklepane tym bardziej jeśli wydziergane samodzielnie:) Moje wykonałam z włóczki Flora(zielona) i Alize superwash (tęczowa)
 mt_gallery:

Jurata  - Flora Drops

Robiona na zamówienie koleżanki i to ona wybierała włóczkę, muszę powiedzieć, że Flora zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, świetnie się dziergało i pięknie się zblokowała, co do użytkowania to muszę dopytać koleżankę 
druty 3,5 
chusta waży ok. 200 g (115g róż, 75g niebieska i 13g granatowa) po blokowaniu ma wymiary 185 x 65 cm
 
mt_gallery:

Chustę i mitenki wykonałam z włóczki Flora firmy Drops.Wykorzystałam na ten komplet dwa motki i dziergałam na drutach nr 3

mt_gallery:

Sweter wykonałam z  włóczki która nie tak dawno zagościła w E-dziewiarce.Jest to Flora firmy Drops.

Mój sweterek został wydziergany z włóczki  o numerze 03.Zużyłam na niego 6,5 moteczka, a dziergałam na drutach 2,75.Muszę przyznać, że bardzo się nad nim napracowałam ale ogólnie jestem zadowolona.Włoczka bardzo milutka i w/g mnie doskonała na cienkie wełniane sweterki.Po zmoczeniu sweter zwiększył troszkę swoje wymiary.

mt_gallery: