Bianca Lanalux - Yarn Art

Najpierw wyjaśnię nazwę - na te kolorowe paski użyłam w większości takich resztek włóczki , że czekały tylko na gruntowne porządki i wypad do śmietnika .

Najczęściej odkładam je żeby mieć na prowizoryczne nabranie oczek .

A główny kolor to tez w zasadzie odpad . 1 kupiony na próbę ( ale kolor nie ten),1 gryzie a 1 leżał jako ufok i się mechacił. 

Bo chusta powstała z 1 motka Bianca lanalux Yarnart , który się skończył wiec prawie idealnie dobrałam zalegające gdzieś Alpace Dropsa i Lace Malabrigo złączone razem .

I tak powstała całkiem fajna chusta , duża bo robiona na drutach 5 mm. Wzór to test dla HintermStein „Color frame”

mt_gallery:

Moja praca, którą rozpoczęłam w wakacje... dwa lata temu? a ukończyłam dopiero teraz. Wełenka to BIANCA Lanalux połączona z cieniutką moherową niteczką. Sweterek wyszedł cieplutki i milutki. 

mt_gallery:

Odważyłam się na wykonanie robótki pt. Męski sweter. Praca zakończona, nie obyło się bez prucia, bo wzorowałam się tylko na istniejącym mężowskim swetrze. Pokonałam trudność wszywania zamka. Do zszywania części wykorzystałam szew materacowy prezentowany przez Makunkę. Sprawdził się znakomicie, szwy wyszły "sklepowo":).
Wełna to Bianka Lanalux 4 motki i nieznany melanż znaleziony w szafie. Wełna Bianka jest genialna, nawet po spruciu wystarczyło zmoczyć nitkę i była jak nowa.

mt_gallery: