Yak - Atelier Zitron

Dawno temu zachwycił mnie w Verenie projekt poncza we wzór liści.
Długo czekał na realizację, gdyż oryginał wykonano z moheru, a ja moheru się boję ze względu na wrażliwą skórę. A rzecz miała być miękka i miła do otulenia.

Aż któregoś dnia pomyślałam – a może Yak ? Dziewiarki chwaliły jego delikatność- postanowiłam więc spróbować.

Po wypakowaniu z paczuszki zaskoczyła mnie niezwykła lekkość tej wełenki – moteczki były jak obłoczki. Mimo, że motek ma 100g, tej wagi w ogóle nie było czuć. Drugie wrażenie – niesamowita miękkość. Wykorzystałam tematycznie kolor świeżych wiosennych listków - nr 28.
Dziergałam na drutach 3,75, grubszych niż zalecane, ale nie chciałam zbyt zbitej dzianiny. Wyszło bardzo lekko – więc żeby obciążyć trochę brzegi, zakończyłam dzianinę i-cordem z podwójnej nitki. Zużyłam 2,5 motka. Z pozostałej włóczki zrobiłam jeszcze czapkę, wykorzystując wzór z bordiury

Jedna uwaga dla dziergających, którzy Yaka jeszcze nie próbowali – to bardzo delikatna nitka, luźno skręcona. W czasie robótki trzeba uważać, żeby nitka o nic nie haczyła – ja wykorzystałam woreczek. Wskazane są też niezbyt ostre druty lub zwiększona ostrożność.

Za to w noszeniu - miękkie, ciepłe i absolutnie niegryzące cudo!

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Zaloguj się by komentować.

Komentarze

0
doroma
2 years ago
Przepiękny komplecik wydziergałaś. Zakochuję w się w Yaku. Potwierdzam, że nitka jest niezwykle miła w dotyku. Sama przyjemność.
Like Like
0
kiziamizia
2 years ago
Zachwycający komplet i pięknie wykonany. Całość prezentuje się imponująco, gratuluję i pozdrawiam!
Like Like
0
Mariolcia
2 years ago
Śliczny komplet
Like Like
0
Dzitka
2 years ago
Efektowne wdzianko, brawo!
Like Like
0
migdal
2 years ago
FANTASTYCZNE! - pięknie wykonane, świetny kolor połączony z motywem - masz rewelacyjny komplet - gratuluję!
Like Like
0
IBAG
2 years ago
Podziwiam wykonanie,pięknie wyeksponowane listki!!!Dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami z przerabiania tej włóczki.
Like Like
0
Agata.wandzel@wp.pl
2 years ago
Ale cudowne prace. mam wrażenie, że miękkość włóczki czuję przez monitor laptopa. Pomysł ze wzorem liści boski; nie dziwię się, że Cię kusił. Kolor przywołał myśli o wiośnie...
Like Like